Sputnik/Scanpix

Bez uzvarēta seta pret favorīti Lielbritāniju 0

Latvijas dāmu tenisa komandas līderes Aļonas Ostapenko kapitulācijas cīņā ar Lielbritānijas komandas pirmo numuru Džoannu Kontu, Latvijas tenisistes ceturtdien Tallinā notiekošā Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīra otrajā duelī atzina favorītu pārākumu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Ostapenko, kura WTA pasaules rangā ir 35.vietā, tikai 65 minūtes ilgušajā cīņā ranga desmitajai raketei Kontai zaudēja ar rezultātu 2-6, 3-6, bet Latvijas komanda duelī nokļuva iedzinējos ar 0-2. Šajā mačā vēl ir jāaizvada dubultspēle, taču cīņas likteni tā vairs neiespaidos.

Ostapenko cīņā pret Kontu spēli sāka ar gūtu punktu savā servē, taču pēc tam Latvijas tenisiste trešajā setā zaudēja savu servi, pēc tam nonākot iedzinējos ar 1-3. Vēl vienu breikbumbu Konta izmantoja septītajā geimā, pēc tam bez problēmām aizvedot cīņu līdz uzvarai. Ostapenko pirmajā setā uzvarēja vien 19 izspēlēs, pie breika iespējām netiekot.
Nedaudz sīvāks bija otrais sets, lai gan tā sākumā Konta atkal tika pie punkta Ostapenko servē. Nākamajā geimā Latvijas tenisiste tika pie piecām breika iespējām, kuras viņai bija pirmās šajā mačā, tomēr Konta tās atspēlēja, savukārt piektajā geimā britu sportiste vēlreiz nobreikoja sāncensi un panāca jau 5-1 sev par labu. Tiesa, Ostapenko vēl centās atspēlēties, astotajā geimā pirmo reizi mačā izmantojot breikbumbu, taču jau nākamajā geimā Konta piekto reizi cīņā guva punktu pretinieces servē, svinot panākumu mačā un nodrošinot Lielbritānijai uzvaru šajā duelī.

Konta ir Tallinā notiekošo sacensību lielākā zvaigzne. Šogad viņa aizkļuva līdz Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālam, kur zaudēja nākamajai čempionei Serēnai Viljamsai no ASV, bet vēl pirms tam triumfēja Sidnejas WTA “Premier” sērijas turnīrā, tiekot pie sava otrā WTA raudzes turnīru uzvarētājas titula karjerā, pirmo izcīnot pērn jūlijā ASV notikušajā Stenfordas “Premier” turnīrā. Šosezon Konta 16 spēlēs ir piedzīvojusi tikai divus zaudējumus.

Pirmajā vienspēlē Diāna Marcinkēviča, kura WTA rangā atrodama 307.pozīcijā ar 3-6, 0-6 piekāpās britu tenisistei Heterei Vatsonei, kura rangā ieņem 72.vietu.
Marcinkēviča savu pirmo servi nosargāja, bet nākamajās divās zaudēja, nonākot iedzinējos ar 1-5. Nākamajā geimā latviete nobreikoja pretinieci, taču vēlāk setā piekāpās ar 3-6. Daudz grūtāk Marcinkēvičai klājās otrajā setā, kurā neizdevās uzvarēt nevienu geimu, tādējādi ciešot bezierunu zaudējumu ar 0-6.
Pēc šī mačā Marcinkēviča ir zaudējusi sešās Federāciju kausa vienspēlēs pēc kārtas.

Abas komandas Federāciju kausa izcīņu trešdien sāka ar uzvarām. Britu tenisistes ar 3-0 pārliecinoši pieveica Portugāli, bet Latvija ar 2-1 guva panākumu pret Turciju, izšķirošo uzvaru nodrošinot dubultspēlē.
Ceturtdien savstarpēju maču aizvada Turcija un Portugāle, kur pēc pirmās vienspēles vadībā ar 1-0 ir turcietes.

Sacensības ilgs četru dienu garumā. Apakšgrupu sacensībās Latvija piektdien spēkosies ar Portugāli, bet pēc tam sestdien četru apakšgrupu uzvarētājas cīnīsies par iespēju nokļūt otrajā pasaules grupā, bet apakšgrupu vājākās vienības aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu grupā.