×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Bez vārdnīcas nesaprast
 (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Vēlos izteikt savas pārdomas par mūsu valsts valodu. Latvijā taču tika pasludināta valsts valoda – latviešu. Bet sāk likties, ka tā vairs nav nekāda latviešu valoda, bet kaut kāds ar bezjēdzīgiem svešvārdiem pildīts valodas mistrojums. Agrāk bija cenzūra, kas visu padomju iekārtai bīstamo svītroja ārā. Bet tagad nav, kas tos bezjēdzīgi daudzos svešvārdus svītrotu no ziņu un reklāmu lasījumiem.

Kādreiz baidījāmies, ka pārkrievos mūsu valodu, bet tagad esam otrā grāvī, valoda tiek straujos tempos pārangļota, ka reizēm bez vārdnīcas saprast nevar. Man nav pretenziju pret svešvalodām, bet katrai valstij ir jābūt tīrai, skaistai, skanīgai valsts valodai, un mums tā ir latviešu valoda. Vajadzētu mācīties no Somijas, kur vienīgā valsts valoda ir somu valoda un nekāda divvalodība vai valodas kropļošana nenotiek. Vai tad mums ir kārtējā mugurlocīšana Briseles virzienā? Kāpēc K. Ulmaņa laikā varēja skaisti literāri runāt latviski?

Ar cieņu A. Kalniņa, pensionāre

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pensionāre savā brīvā laikā varētu arī parakņāties ziņu avotos, kur tiek stāstīts, ka Somijā ir divas valsts valodas, proti, somu un zviedru!
    Pretenzija arī ir svešvārds, bet tas tā…

  2. Somijā ir 2 valsts valodas- somu un zviedru

  3. Ko Jūs, Kalniņas kundze! – latviešu valoda Latvijā zeļ un plaukst 🙂 : pārdesmit soļu no LU ir veidojums, kas skaidrā valsts valodā informē par savu sūtību – “MAITAI”.

  4. Jāsaka, ka Somijā tomēr ir divas valsts valodas, bet pēdējā laikā parādījies viedoklis, ka zviedru valodai būtu jāliedz otras valsts valodas statuss.

  5. Pilnīga taisnība.Vispirms ar likumu būtu jānosaka ,ka veikalu vai firmu nosaukumiem jābūt latviešu valodā.Jāizglīto mūsu žurnālisti,jo tie vispār ļoti kropļo mūsu valodu.Tad nebūs jāklausās,ka “kā reize pa lielam atremontēsim un atgriezīsim atpakaļ”.Beigās sajūsmā norej kā suņi -vau davai okei. Vot tā!

Draugiem Facebook Twitter Google+