Bez vārtiem, bez punktiem, vien ar Ivanāna kautiņu 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē svētdien kārtējo reizi nespēja izmantot daudzās vārtu gūšanas iespējas un savā laukumā ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) piekāpās Čerepovecas “Severstaļ” komandai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71

Kaut praktiski visu maču Rīgas “Dinamo” komandai bija pārsvars, vienīgos vārtus otrās trešdaļas otrajā minūtē guva “Severstaļ” hokejists Genādijs Stoļarovs.

Spēles sākumā nedaudz pārliecinošāk uzbruka rīdzinieki, bet jau otrās minūtes izskaņā izklaidi skatītājiem sarīkoja Raitis Ivanāns un pretinieku kauslis Pahrudins Gimbatovs, kuri nometa cimdus un izkāvās. Kautiņa sākumā vairākus precīzus sitienus veica Ivanāns, bet otrajā daļā Gimbatovs nogāza savu pretinieku uz ledus.

“Jau pirms spēles zinājām, ka pretiniekiem ir labs vārtsargs [Vasīlijs Kosečkins]. Spēlējām pietiekoši labi un mums bija iespējas uzvarēt, tomēr atkal nespējām izmantot momentus,” pēc spēles secināja somu speciālists Peka Rautakallio. “Šāds stāsts vairāk vai mazāk ir visās spēlēs. Tam nav saistība ar veiksmi, bet gan spēlētāju prasmēm. Jāuzsver gan, ka šoreiz spēlējām labāk nekā iepriekš, tomēr atkal ar to nebija pietiekoši.” Rautakallio preses konferencē uzsvēra, ka komanda katru dienu strādā pie vairākumu realizācijas. Tāpat viņš uzsvēra, ka jau pavisam drīz sastāvā tiks iekļauts pieredzējušais uzbrucējs Ģirts Ankipāns un treneris šajā mačā nebija apmierināts ar jaunā uzbrucēja Mika Indraša sniegumu, kurš trešajā trešdaļā tika pazemināts uz ceturto virknējumu.

“Spēle bija ļoti līdzīga un šie trīs punkti mums nāca smagi,” teica “Severstaļ” vienības galvenais treneris Andrejs Nazarovs. “Abas komandas bija pelnījušas punktus, bet mums šoreiz paveicās vairāk.”

Praktiski visā pirmajā trešdaļā pārsvars piederēja mājiniekiem. Pēc piecām spēlētām minūtēm Aleksandrs Žirū izrāvienā raidīja ripu pa vārtu stabu, turpinājumā rīdziniekiem bija vēl vairākas ļoti labas vārtu gūšanas iespējas, bet rezultātu tā arī neizdevās atklāt.

Otrās trešdaļas sākumā rīdziniekiem vairs nebija pārsvars un tas arī izpaudās jau otrajā minūtē, kad pēc uzmetiena no zilās līnijas Vadima Šipačova uzmetienu pielaboja Stoļarovs un atklāja cīņas rezultātu – 0:1. Minūti vēlāk “Severstaļ” komanda nopelnīja divu minūšu noraidījumu un šajā vairākumā mājinieki visu laiku bīstami uzbruka un reizi ripa trāpīja arī pa pārliktni. Turpinājumā 43 sekundes Rīgas “Dinamo” spēlēja arī piecatā pret trijiem pretiniekiem, tomēr arī šajā laikā pirmos vārtus tā arī neizdevās gūt. Arī pēc tam, kad “Severstaļ” komandā laukumā atgriezās noraidītie spēlētāji, pārsvaru Rīgas “Dinamo” neatdeva. Mājinieku spiediens bija ļoti izteikts, tomēr tāpat kā gandrīz visās šīs sezonas spēles Latvijas klubam neveicās ar realizāciju un pirmajās 40 minūtēs tā ar precīziem metieniem tā arī neizcēlās.

Pirms trešās trešdaļas tika mainīti visi rīdzinieku uzbrukuma virknējumi. Latvijas klubam vēl pāris sekundes bija jācīnās mazākumā, tomēr tas tika veiksmīgi izturēts. Turpinājumā atkal izteikts pārsvars piederēja Rīgas “Dinamo” komandai. Neskatoties uz ripas kontroli, šajā trešdaļā Latvijas klubam vairs nebija tik labas vārtu gūšanas iespējas kā iepriekš. Cīņas izskaņā “Severstaļ” ļoti pārliecinoši darbojās aizsardzībā un atbildēja ar pretuzbrukumiem. 61 sekundi pirms pamatlaika beigām uz rīdzinieku vārtiem tika nozīmēts soda metiens, bet Jevgēņijam Ketovam neizdevās pārspēt Māri Jučeru. Tomēr arī atlikušajā laikā Rīgas “Dinamo” vārtus tā arī neguva un tika ciesta neveiksme.

Par labāko spēlētāju “Dinamo” komandā tika atzīts Ivanāns, bet “Severstaļ” vienībā vārtsargs Vasīlijs Košečkins, kurš aizvadīja otro “sauso” spēli šosezon.

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” komandā bija palicis tāds pats pamatsastāvs kā iepriekšējā cīņā, bet netika pieteikts septītais aizsargs un 13.uzbrucējs. Savukārt Latvijas kluba vārtos atgriezās Māris Jučers. Kā ziņots, “Dinamo” iepriekšējā mača dienā ar rota vīrusu saslima abi vārtsargi Mīkaels Telkvists un Jučers, kas trešajā trešdaļā deva iespēju KHL debitēt Kristeram Gudļevskim.

Savukārt “Severstaļ” rindās šajā mačā debitēja zviedru centra uzbrucējs Toms Vendels, kurš klubam pievienojies uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) lokauta laiku no Dalasas “Stars” komandas.

Rietumu konferences kopvērtējumā pēc šī mača Rīgas “Dinamo” ar 15 punktiem 14 spēlēs atkrita uz 11.vietu, bet “Severstaļ” ar 22 punktiem 13 mačos šajā pašā konferencē pakāpās uz sesto pozīciju. Arī nākamo spēli aizvadīs savā laukumā, kad otrdien uzņems Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”, bet pēc tam sestdien uzsāks izbraukuma sēriju.