×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nepagurstošās Straujumas otrā fāze (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Priecīgi satraukta par jauno nozīmējumu, premjera kandidāte Laimdota vakar Saeimā ieradās, novirpuļojusi nakti līdz rītam senioru ballītē. Pie melnās glamūrās bolero jaciņas pa tumsiņu uzrāvusi brūnos – ne tos īstos – štātes svārkus, paķērusi ne to runājamo, ko pacietīgi tapināja brāļi Grimmi, bet veco priekšlasījumu, ko kantoru klerki un rakstāmgalda kraķi bija sarakstījuši vēl pie Dombrovska valdību apstiprināšanas. Tāpēc nebija nekā popsīga, nebija utopijas un iedvesmojošas vīzijas, kas lika vilties tiem, kuri vēlētos aizvērt acis, ieklausīties jūras šalkās un sadzirdēt “Latvijas sapni” katrureiz, kad Straujumas kundze nostājas pie mikrofona.

Tā labākā ziņa no vecmammas runas Saeimā, ka valdība nepārtrauks rūpēties par ģimenēm un indivīdiem. Par invalīdiem? – pārjautās pakurlā tante Bauskā. Nē, indivīdiem, kas ir tie paši cilvēki, tikai tādi kā atsevišķi ņemti cilvēki. Kā pie dūdojoša rimīša kases aparāta Laimdota izdeva čekus, ka “uzlabos institūcijas” un “piesaistīs investīcijas”. Grūti teikt, kāpēc Straujuma sasārtušiem vaigiem atgriezās no senioru izpriecām, bet viņas runu rakstītājs bija dziļi ielūkojies datu bāzē vai pīpējis neganti stipri tonizējošu vielu. Viņš netaupīja krāšņākos izteicienus no dīvainās valodas, ko lieto ierēdņi, un pārspēja pats sevi ar segvārdiem no birokrātu folkloras! Laimdota vicoja par “veselības aprūpes sistēmas pārveidošanu”, par “izglītības kvalitāti” un “infrastruktūras attīstību”. Tam džekam bija vien pietrūcis kāsis, lai pieminētu, ka veicamas strukturālas reformas. Ja bija ziepju burbuļa pārspīlējumi, tad īsā sadaļā, ka Latvijā jāiekopj Silikona ieleja un jādzemdina savs Stīvs Džobs, jo latvieši izgudrojuši remantadīna pulverīšus un “VEF-Minox”. Bet par “Latvia-Nokia” radīšanu arī ir vecs stāsts, tāpēc “nākamo 4 gadu mērķi” varēja būt tiklab 2010. gadā deklarēti, un šādus plānus jebkur uz planētas atbalstītu ar ūjināšanu un piekrītošu kāju dipoņu. Pilsoņi var gulēt mierīgi, jo apstiprinātās valdības deklarācijai pēc gadsimta nebūs notecējis derīguma termiņš un deklarēto labprāt īstenotu pat Mozambikā.

Valdības vadītājas izvēlei ņemt graudaināko no latviešu literārās valodas apcirkņiem, opozīcija ar bronzas pieri Sudrabu priekšgalā iebilda ar militāru precizitāti un dabīgo smeldzi, ka nav redzējuma, nav kopēja plāna un nebūs atdeves. “Mazinieki” ilgi būtu vaidējuši tribīnē, taču Viņķeles k-dze neizturēja un applaucēja: – Nedomājiet, ka vēsture sākas ar jūsu partiju iekļūšanu Saeimā! Īsā formalitātē Straujumas valdību pārapstiprināja. Ja arī balta nauda negāzīsies iekšā pa Latvijas logiem, durvīm un skursteņiem – par indivīda labklājību tiks operatīvi gādāts un pavasarī pumpurus ēst nevajadzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Lasīdama feļetonu, smējos pilnā kaklā, bet, klausoties tiešrunu, skumīgi domāju, cik ātri dzīvs cilvēks iemanās runāt un neko nepateikt. Tas laikam tāds premjeru stils, vismaz 2 pēdējo.

  2. Un liidz plashaakajiem,attaalaakajiem tautas slaanjiem jaanovada doma,ka ik katrs ir viena veseluma buutiska sastaavdalja !!! Bez sastaavdaljas (indiviida) nav taa veseluma,kas speej gaisho domu nest naakamiibaa ! Tajaa naakamiibaa,kad nevienam nebuus jaapaliek bez vakarinjaam ! Tajaa naakamiibaa,kad ikvienaa muusos maajos premjers,speejiigs triis vaardus sasiet vienaa logjiskaa teikumaa,kad muusu ,,ieksheejais premjers,,spees muus izvadiit cauri kriizhu liiklochiem un atshkjirt ugunis no malduguniim…u.tt.

  3. Paldies Straujumas k -dzei par drosmi pirmai pateikt TV, ka 9. maijs ir Krievijas svētki, bet LATVIJAI TAS IR O K U P Ā C I J A S SĀKUMS. Ne velti TIEŠI TĀDĒĻ “Saskaņa”kopā ar “V ” spici cenšas iebiedēt premjeri, nevis dēļ teiktā vēlēšnu dienā! OKUPĀCIJAS SEKAS JĀNOVĒRŠ!!!

  4. Citadeles iztirgotja! Nudien, kauns aizmirsies mājā!

Draugiem Facebook Twitter Google+