Foto – LETA

Bezcerīga spēle, bezcerīga sērija 0

“VEF Rīga” ar vēl vienu sagrāvi, šoreiz 60:82, pie tukšām “Arēna Rīga” tribīnēm beigusi dalību VTB Vienotajā līgā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Salīdzinot ar divām spēlēm Himkos rīdzinieku rindas bija vēl vairāk sarukušas, laukuma malā neliela savainojuma dēļ paliekot arī komandas līderim Ērlam Roulendam. Izkārts baltais karogs un rezervistu iesaistīšana jau spēles sākumā – darbi nekādi neiet kopā ar vārdiem, ka VTB līga un tās izslēgšanas turnīrs ir esošo Latvijas čempionu prioritāte. Tiesa, diez vai kas labāks par 0-3 pret “Khimki” iznāktu arī labākajā sastāvā – ne tās svara kategorijas, ne tā sastāva komplektācija un tā dziļums.

No zaudētās ceturtdaļfināla sērijas lielākais ieguvums ir dotā iespēja apostīt lielā basketbola gaisu jaunajiem spēlētājiem. Droši vien viņi būtu lielāki palīgi, ja pie regulāras teikšanas būtu tikuši jau sezonas laikā. Tagad – lielgabala gaļa “Khimki” meistariem. Rīdzinieki iesāka ar tradicionāli vāju spēli aizsardzībā, pirmajā ceturtdaļā zaudēja 28 punktus, pēdējā ceturkšņa sākumā bija arī 39:69…

“Himki parādīja savu meistarību un viņu galvenais treneris Rims Kurtinaitis apliecināja, ka ir savācis izcilu komandu. Domāju, ka viņi Eirolīgas ceturtdaļfinālā neiekļuva tikai neveiksmes dēļ, taču tādā gadījumā būtu tikuši vēl tālāk. Runājot par šo sēriju, nevaru garantēt, ka rezultāts būtu citādāks, ja visi “VEF Rīga” spēlētāji būtu veseli, tomēr esmu pārliecināts, ka aina būtu pavisam citādāka,” starp pretinieka slavinājumiem rīdzinieku treneris Ramūns Butauts atzina, ka zaudējums ir objektīvs.

Ar to basketbola sezona vēl nav galā un “VEF Rīga” vēl būs jāaizstāv savs LBL čempionu tituls. Kā zināms, sērijā pret Ventspili rezultāts pagaidām ir neizšķirts 1-1 un šāds VEF kurzemniekiem noteikti ir pa zobam.

VTB VIENOTĀS LĪGAS CETURTDAĻFINĀLS

“VEF Rīga” – “Khimki” 60:82 (12:28, 24:41, 39:63). Pasečņiks 14, Daniels 12, Bertāns 11, Geks 7, Blaus 6+11AB, Zavacks 6, Janičenoks, Žvīgurs pa 2; Augustins 16, Lončars 14, Koponens 11, Deiviss 9, Rivers, Fridzons pa 8, Planiničs, Vjaļcevs pa 5, Moņa, Zaharovs pa 3. Sērijā 0-3.