×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Bezdarba izpēte

Pasaules Banka, piesaistot starptautiski atzītus ekspertus, par Eiropas Sociālā fonda naudu – 200 000 latu – mūsu valstī pētīs bezdarbu. Tēma saucas “Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais un trūcīgais?”. Šim darbam tā dos arī savu līdzfinansējumu – apmēram 15 000 latu.

 

Šādu sadarbības līgumu 25. maijā parakstīja Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora pienākumu izpildītāja Vivita Pūliņa. Pētījumā analizēs ilgstošā bezdarba iemeslus, nabadzības slazdus, pabalstu un darbaspēka nodokļu sakarību, pašlaik īstenotos atbalsta pasākumus. Pētnieki sagatavos priekšlikumus situācijas uzlabošanai, rezultātus publiskos 2013. gada sākumā.

Atgādināsim, ka šā gada pavasarī tika samazināts NVA darbinieku skaits, jo pietrūka naudas algām. Tādēļ NVA nodaļās bezdarbnieku un darba meklētāju rindas kļuvušas vēl garākas, jo inspektoru palicis mazāk. Februāra beigās nepietiekamā finansējuma dēļ plānoja no darba atbrīvot 54 NVA darbiniekus. 2011. gadā, lai aģentūras budžetā būtu iespējams savilkt galus, daudzi bija spiesti doties bezalgas atvaļinājumos. Tas bija viens no iemesliem, kādēļ no darba atbrīvoja NVA direktori Baibu Paševicu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+