Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
13. maijs, 2015
Drukāt

Bezdarba līmenis Latvijā aprīlī samazinās līdz 8,8% (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā šogad aprīļa beigās bezdarba līmenis bija 8,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā informācija.

Kopumā NVA uzskaitē aprīļa beigās bija 82 833 bezdarbnieki, kas ir par 3771 cilvēku jeb 4,3% mazāk nekā marta beigās.

Zemākais bezdarba līmenis 2015.gada aprīļa beigās reģistrēts Rīgas reģionā – 5,4%, bet augstākais Latgalē – 19,3%. Kurzemē bezdarba līmenis aprīļa beigās bija 10,5%, Vidzemē – 9,7%, bet Zemgalē – 9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Aprīlī bezdarba līmenis samazinājies visos Latvijas reģionos, tostarp Kurzemē – par 0,8 procentpunktiem, Zemgalē – par 0,6 procentpunktiem, Latgalē un Vidzemē – par 0,5 procentpunktiem, bet Rīgas reģionā – par 0,2 procentpunktiem.

Starp lielākajām pilsētām zemākais bezdarba līmenis aprīļa beigās joprojām bija Rīgā – 5,1%. Seko Jūrmala (6,2%), Valmiera (6,6%), Jelgava (7,3%), Ventspils (7,6%), Daugavpils (11,3%), Jēkabpils (11,2%), Liepāja (12%), savukārt augstākais bezdarba līmenis aizvien bija Rēzeknē, kur bez darba pagājušā mēneša beigās bija 17,1% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.

Mēneša laikā starp pilsētām visbūtiskāk – par 0,9 procentpunktiem – bezdarba līmenis samazinājies Liepājā un Rēzeknē. Par 0,7 procentpunktiem bezdarba līmenis iepriekšējā mēneša laikā sarucis Ventspilī un Jēkabpilī, par 0,4 procentpunktiem – Valmierā, par 0,3 procentpunktiem – Jelgavā, par 0,2 procentpunktiem – Rīgā un Daugavpilī, bet par 0,1 procentpunktu – Jūrmalā.

Šogad marta beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 9,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kaadaa veidaa tas tiek reekjinaats. Vai tikai no tiem kuri ir palikushi Latvijaa un tos kuri aizbrauc neskaita?

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+