Ekonomika
Darbs un nauda

Bezdarba līmenis Latvijā turpina samazināties arī trešajā ceturksnī0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Frank Rumpenhorst/AFP

Latvijā šogad trešajā ceturksnī bezdarba līmenis bija 6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā ceturksni iepriekš un par procentpunktu mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie darbaspēka apsekojuma rezultāti.

2019.gada trešajā ceturksnī Latvijā bija 58,9 tūkstoši bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 2,6 tūkstošiem mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 9,9 tūkstošiem mazāk nekā pirms gada.

Statistikas pārvaldē arī informēja, ka šogad trešajā ceturksnī par 6,1 procentpunktu samazinājies ilgstošo bezdarbnieku (nevar atrast darbu ilgāk par gadu) īpatsvars bezdarbnieku skaitā, kamēr gada laikā samazinājums bijis no 43,1% līdz 37%. Savukārt ilgstošo bezdarbnieku skaits gada laikā sarucis par 7,6 tūkstošiem, un šogad trešajā ceturksnī tas bija 21,8 tūkstoši.

Šogad trešajā ceturksnī starp jauniešiem jeb iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem bezdarba līmenis bija 11,3%, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada, bet par 3,8 procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Gada laikā jauniešu bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 0,5 tūkstošiem.

Trešajā ceturksnī no visiem bezdarbniekiem 7,2 tūkstoši jeb 12,2% bija jaunieši. To īpatsvars kopējā bezdarbnieku skaitā gada laikā palielinājies par procentpunktu, bet, salīdzinot ar otro ceturksni – samazinājies par 1,8 procentpunktiem.

Šogad trešajā ceturksnī 37,2% no visiem jauniešiem bija ekonomiski aktīvi, proti, bija nodarbināti vai aktīvi meklēja darbu (bezdarbnieki), bet 62,8% jauniešu bija ekonomiski neaktīvi – pārsvarā vēl mācījās un darbu nemeklēja.

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka šogad trešajā ceturksnī 30,1% jeb 421,3 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija ekonomiski neaktīvi, proti, nebija nodarbināti un aktīvi nemeklēja darbu.

Salīdzinot ar 2019.gada otro ceturksni, ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaits samazinājies par 12,2 tūkstošiem jeb 2,8%, bet gada laikā palielinājies par 0,6 tūkstošiem jeb 0,1%.

Trešajā ceturksnī 14,8 tūkstoši jeb 3,5% ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju bija zaudējuši cerību atrast darbu, kamēr gadu iepriekš tādu bija 4,1%, bet 2019.gada otrajā ceturksnī – 3,6 %.

Saistītie raksti

Darbaspēka apsekojumā par ekonomisko aktivitāti piedalījās četri tūkstoši mājsaimniecību, kurās aptaujāja 7,1 tūkstoti iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

LA.lv