×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Bezdarbnieki un darba meklētāji visbiežāk izvēlas apgūt datorzinības

LETALETA

Par pieprasītāko profesionālās konkurētspējas programmu bezdarbniekiem un darba meklētājiem kļuvuši datorzinību un e-prasmju kursi, atzīst Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).

“Bezdarbnieki arvien biežāk izvēlas apgūt datorzinības, ko piedāvā NVA. Pērn tās apguva visvairāk cilvēku. Pieprasījuma ziņā tā apsteidza pat angļu valodas kursus. Turklāt visbiežāk e-prasmes apgūt izvēlas tieši vecāka gada gājuma cilvēki,” saka labklājības ministrs Uldis Augulis.

Pieprasīti datorzinību kursi bijuši, arī īstenojot mūžizglītības pasākumus. Tas liecinot par informācijas tehnoloģiju (IT) un datorprasmju nozīmi karjeras izaugsmē un konkurētspējā. Līdz ar to arī turpmāk nodarbinātības veicināšanai un cilvēku profesionālās konkurētspējas sekmēšanai NVA nodrošinās datorzinību apmācību.

Īpaši būtiski ir sekmēt jauniešu zināšanas par IT. Noskaidrots, ka jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem ar nepietiekamu izglītību un pieredzi ir visvairāk pakļauti bezdarba riskam. Labklājības ministrs ir pārliecināts, ka datorprasmes palīdzēs labāk atrast savu pirmo darbu, jo efektīvas to prasmes karjerā mūsdienās ir vērtīgas.

Labklājības ministrs ir gandarīts, ka arvien vairāk e-prasmes apgūst arī Latvijas reģionos.

“Iedzīvotāji šonedēļ, E-prasmju nedēļas laikā, var uzzināt, piemēram, kā internetā meklēt darbu un izglītībasiespējas, kā lietot e-pakalpojumus un efektīvāk plānot savu laiku, kā arī citas noderīgas lietas,” norāda ministrs.

Ministrs E-prasmju nedēļas atklāšanas pasākumā pateicās Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijai (LIKTA) par veiksmīgo sadarbību, izstrādājot datorzinību programmas. Tas ir bijis labs pamats nodarbinātības politikas pasākumu izstrādē, pērn sasniedzot E-prasmju partnerības memorandā plānotos rezultātus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+