×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Bezdarbniekiem būs obligāti jāiziet kurss par finanšu pratību (13)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Cilvēkiem, kuri reģistrējas bezdarbniekos, turpmāk būs obligāti jāiziet četru stundu kurss par finanšu pratību, intervijā “Latvijas Avīzei” pastāstīja Labklājības ministrs Jānis Reirs.

Lai veicinātu izpratni par nepieciešamību maksāt sociālās iemaksas, šo kursu ietvaros bezdarbniekiem tiks pastāstīts, kā veidojas alga un ka sociālais nodoklis ir neatņemama algas sastāvdaļa, kādi riski pastāv, ja tas netiek maksāts, skaidroja ministrs.

Komentējot mainīto bezdarbnieka pabalsta saņemšanas kārtību, viņš sacīja, ka bija izveidojusies absurda situācija vairākās nozarēs, ka nodokļi par darbiniekiem it kā tiek maksāti, bet ik pēc deviņiem mēnešiem šie darbinieki uz trim mēnešiem aizgāja bezdarbniekos un faktiski visu iemaksāto izņēma atpakaļ.

“Tas bija ne tikai zemniekiem vai mežstrādniekiem, šo shēmu masveidā sāka piekopt pat izglītības iestādes. Tā turpināties nedrīkstēja,” sacīja ministrs.

Visu interviju ar Labklājības ministru Jāni Reiru lasiet “Latvijas Avīzes” 8. februāra numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kāpēc tikai sociālās iemaksas? Miljoniem lielus ienākuma nodokļa parādus var nemaksāt desmitiem gadu?!

 2. Kapēc gan ne par nepieciešamību par maizi maksāt 21% PVN?

 3. vai prasme tagad ir pratība ?

 4. Stulbums.tas ir kā parādīt naudu , bet to nedot.pie mums sāk iet jautri.

 5. Jēziņ… Kādā valodā tas ir rakstīts?! Kas latviski ir finansu pratība?? Galīgi jau sviestā sagājuši…

 6. Valsts valodas centrs varētu patramdīt arī šito “pratību” autorus. Vai tad tiem nav jāzin valsts valoda elementārā līmenī?
  Bezdarbniekiem kursi un prasības, bet tādu Koļegovu, kas kas kļūdās par miljonu finanšu ministriene atzina par labu esam VID priekšsnieces amatam, tur nekādu pratību neprasīja – ka tik savs cilvēks.

 7. Sociālais nodoklis ir vienkārša krāpšanas metode.
  Tāpat to naudu Jūs atpakaļ neredzēsiet!
  Nevajag mānīt cilvēkus un tērēt viņu laiku.
  Tāpat uzskatu ka Nodarbinātības Valsts aģentūra ir nevajadzīgs kantoris.
  Tie saucamie darba aģenti, nekad nav palīdzējuši, tieši otrādi viņi uz tevi izgāž visu žulti un saka ka tu nemeklē darbu. Otra lieta ir tāda ka viņiem nav ne mazākās sajēgas par jūsu pieredzi un kādu darbu Jūs meklējiet, viņi vienkārši (savai atskaitei) iedot Jums kaut kādu darba piedāvājumu, pat neiedziļinoties, galvenais lai tam darba piedāvājumam ir tāds profesijas nosaukums (vai līdzīgs) kādā Jūs meklējat darbu.

  • Varu vien piekrist,darbu viņi nepalīdz atrast.Un pie viņiem jājiet tāpat kā pie ārsta,jau pašam viss jāzina.Arī tur pieejamo kursu,studiju un citu labumu piedāvājumu utt.

 8. Pratība,kārtējais murgainais vārds. Bet pats Reirs neatbild uz bezdarbnieku vēstulēm. Muļķu zemes činavnieks

 9. no birokratu valodas – visiem bus jaiziet nekam citam, ka “OTKATIEM” nepieciesamos kursus, kuru tur ir pa pilnam, bet vajadzigo KATASTROFISKI TRUKST.

 10. Te būtu interesanta tēma “De facto”, vai “Nekā personīgi” kurš uzvarējis konkursā par šī kursa nolasīšanu bezdarbniekiem. No pierdzes, tās obligātās lekcijas, kuras, jānoklausās 100% visiem NVA klientiem, reāli saturīga un nepieciesāma inforācija ir maksimums 25%, pārējais lieka resursu šķērdēšana.
  Žurnālisti, te jums laba tēma. Parociet!

  • Pilnīgi pareizi. Es vienā tādā “kursā” piecēlos un izgāju laukā. Pats dīvainākais, ka neviens to vēlāk pat nepieminēja. Acīmredzot arī paši darbinieki saprot, cik absurdas ir činavnieku aktivitātes.

 11. ” sociālais nodoklis ir neatņemama algas sastāvdaļa,”,tad jau sanāk,ka tomēr uzņēmējs darbiniekam maksā nevis 380 eiro,bet gan 470(380 x 1.2359).Tas jau nekas ka no tiem 242 eiro pievāc valsts,bet pašam pelnītājam paliek vien 228 eiro.

Draugiem Facebook Twitter Google+