×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Kaimiņš mēdz stipri spārdīties (26)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kā nešpetnam puikam niez nagi piestutēt klētiņai trepes, kāpt un izgrūst bezdelīgas bērnus no pērkļa, tā dažiem papučiem kraukļiem gribētos tikko piedzimušos Artusa Kaimiņa “Kam pieder valsts” partijas mazos aizdabūt prom no politikas ligzdas. Jaušams izbīlis par to vien, ka Kaimiņa bezdelīdzēni dibināšanas kongresā solījušies būt noderīgi cilvēkiem, lidot, ķert kaitēkļus. Iemesls satraukumam ir, ja šūpulī dusoša partija vēlētāju uzticības reitingā jau pārspēj reiz vareno “Vienotību”! Saprātīgi darbojoties, veidojot cilvēciska izskata politisko spēku, skatuves mākslinieks Kaimiņš ar izglītotiem ceļabiedriem ne tikai ņems nost balsis konkurentiem, bet var cerēt sasniegt augstražīgus vēlēšanu rezultātus, jo pareizi nostādīts uzņēmums atmet labu peļņu.

Jaunā organizācija nepieder partijām, kuras sasauktas ar svilpienu vārtrūmē trijos naktī. Kaimiņa kompānijas ierašanās gluži labi sakrīt ar tautas politisko gatavību aizrakties līdz ļaunuma saknei un vēlmei aizrotēt uz šrotu vienu otru pārēdušos labējo spēku. Tomēr ir priekšā divi grūti gadi līdz nacionālajām vēlēšanām, un šai periodā cilvēki izspriedīs, kura gulbja dziesma ir nodziedāta un vai jaundzimušie spēki der tikai braukšanai pajūgā uz Saeimu vai arī aršanai.

No vakarējās individuālās darbības “Kam pieder valsts” līderi pazīstam, ka viņš nav labiņais un nesēž kluss kā pelīte, bet mēdz stipri spārdīties. Kaimiņa kungs parlamentā iemantojis nedraugus, bet, kā saka indieši, ja ir pāris uzticamu draugu, tad arī simts ienaidnieku ir štrunts, un Saeimas videobiogrāfs seko šai Austrumu gudrībai. Ļoti no svara, lai partijā iestādītu ozolus un liepas, nevis savāktos liderīgas personas, kas konkurences cīņā nespēj pacelties pāri suņubūdas līmenim. Tā ka valstī demokrātijas lietas novestas nevēlamā stāvoklī, ļaudīm simpatizē politiska spēka uznākšana, kurš apgalvo, ka pret cilvēkiem izturēsies labāk, uzstājas, ka jārunā skaidra valoda un ka līdzšinējie nedarbnieki pelnījuši nopēršanu ar pūpoļiem. It sevišķi atmodinātā jaunatne iztēlojas, ka Artuss Kaimiņš ar supervaroņa starojumu kļūs visiem skursteņiem skursteņ­slauķis. Diezin vai Artusam pievienosies atlikušie ragā nesaliektie, no tērauda armatūras pagatavotie “Vienotības” atbalstītāji, un viņš nemantos monopoltiesības uz nacionāli noskaņoto elektorātu, taču ZZS, kuri pļauj balsis labības zonā, gan šķiet iztrūcināti. No viņiem ir, ko ņemt, un no Kučinska valdības lempīgiem soļiem ātri vien rasies pārbēdzēji uz citu nometni. Ja tautas un valsts stāvoklis pasliktinātos, sparīgai opozīcijai atliktu dot dažus sitienus ar Maira Brieža spēku, un tad jau vecos valsts apsaimniekotājus naģenēm nomētātu.

Būtiska piezīme par netālredzīgu Kaimiņa partijas nosaukumu. Pa lielai daļai mūspuses partiju vārdā dots kaut kas, kas izklausās palienēts no veļas pulvera reklāmas. “Kam pieder valsts” skan tik klaudzoši, ka sauc atmiņā blīkšķu ķinīti, kur monotona aizkadra balss atkārto – paliek trīs, divas, viena minūte līdz evakuācijai, savukārt abreviatūra KPV atgādina, ka tas varētu būt tetovējums uz rūdīta noziedznieka ādas. Vai politisku konstrukciju nedrīkst saukt civilizēti eiropeiski un saprotami – par kristīgiem demokrātiem, kaut par Brīvības līgu? Nekas, pāris gados noskaidrosies ideoloģiskās lietas: vai frontmens Kaimiņš ar līdzstrādniekiem kļūs kreisāka spārna valstsvīri vai nopēdos ap centru, vai viņiem tomēr nav visi pieci mājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. lai dievs dod veselibu un veiksmi,tos paaredusos resnulus un snaudulus jau sen vajag izsrubet no tam siltajiem benkiem.

 2. CIENU cilvēkus, kas pārgudri nebezdē aizgaldā,
  bet strādā un aicina citus līdzdarboties!
  LV kaut kā vairāk ir bezdētāju – liecina skribentu vervelējumi un komenti!
  Ja esi gudrāks par deputātu Kaimiņu,
  tad ko bezdē aizgaldā,
  bet neveido SAVU partiju = daudz LABĀKU par deputāta Kaimiņa partiju???
  Berzdēt katrs IDIOTS prot,
  Bet lai darītu LABAS u n IERAUGĀMAS lietas, tur jau vajadzīgas …SMADZENES!!!
  STULBAIS tūdaliņš tik gaida,
  kad no Briseles vai Maskavas ieradīsies pastalnieku valsti sakārtot …

 3. Egils Līcītis: Kaimiņš mēdz stipri spārdīties
  ———————–
  Vo vello, akurāt pa mīkstajiem PAUTIEM trāpīja?

 4. Tas čigānelis prot muļķus apvārdot.

 5. es domaju,ka raksta autoram sen nav visi pieci majaa.

 6. suņubūdas ķēdeslopiņu sīkpartija Atbildēt

  izvēlies ko vēlies:
  ———————
  KPV – klaunu un pielīdēju varza.
  KPV – kaimiņš piečakarē visus.
  KPV – kretīni pieprasa varu.

  • Ko tev Artuss tik sliktu ir izdarījis? Iepazīsties ar KPV un tad runā, savādāk tavs intelekta līmenis ir bēdīgs.

   • > suņubūdas ķēdeslopiņu sīkpartijas loceklim Atbildēt

    ;)))

    Un ko tev “suņubūdas ķēdeslopiņš” labu izdarījis, REĀLI, izņemot arvien stulbāku “ciršanu pa tukšo”?

    Ja tu būtu pienācīgi pilnvērtīgi “iepazinies” ar kvp jeb “suņubūdas ķēdeslopiņa kabatas partiju”, tad tu nemuldētu tādas muļķības, kādas tu atļaujies publiski tiražēt. Un, savukārt, šāda tava bezjēgas murgošana liecina, ka “savādāk tavs intelekta līmenis” nav pat “bēdīgs” – tas ir NEKĀDS, jo tev u.c. taml. “suņubūdas ķēdeslopiņa” zombijfaniem un sava “līderklauna” īpašo vajadzību apkalpotājiem nekāda intelekta VISPĀR NAV.

  • Ko tev Artuss tik sliktu ir izdarījis? Kuru partiju tad pats atbalsti? Acīmredzot neesi iepazinies ar KPV. Izdari to un tad varēsi spriest, savādāk jākaunās.

   • > suņubūdas ķēdeslopiņu sīkpartijas loceklim Atbildēt

    ;)))

    Ja tu esi tik stulbs(-a), ka tev ar “vienu piegājienu nepielec” – neatļaujies uzskatīt, ka normāli cilvēki arī ir tik pat bezcerīgi stulbi, kā tu u.c. “suņubūdas ķēdeslopiņa kabatas partijas” locekļi / zombijfani.

    Savukārt, kā zināms – tiem “biogaļas izstrādājumiem”, kas “atbalsta kādu partiju”, ar intelektu ir gaužām jau “bēdīgi”, patiešām. T.i. – iespējami “labākajā” gadījumā, jo tiem pamuļķiem, kas fano par “suņubūdas ķēdeslopiņa kabatas partiju” vai pat ir šīs “klaunu un pielīdēju varzas” (kpv) “partaignosses”, nekāda intelekta VISPĀR NAV (skat. iepr.).

 7. Nav ar pliku roku ņemams!

 8. Kaiminam ar partiju viss izdosies!

  • kaimiņam vienmēr ir izdevies apčakarēt lētticīgus muļķus, vismaz līdz šim – kāpēc gan lai šitādam prastam balagāna klaunam tas neizdotos ar savas kabatas partija szombijiem!?

 9. Ko Antiglobalisti pa siem gadiem ir izdarijusi?…ka tik blaustities pie saeimas ar socialdemikratiem…krievu kranci

 10. Draugos lv,,,visvairak streso Antiglobalisti,,,bijusie,tagad cits nosaukums,,,ja,tik nav no krievu puses

 11. Kaimiņš nebūs koalīcijas marionete! Un nebūs vairs viens!!

 12. Ar bļaušanu par zagļiem, filmēšanu un kritizēšanu NEKAS nevar mainīties.
  Jāsaprot- kā uzlabot valsts pārvaldi, uz to kaimiņdukši nav spējīgi, jo ne nav pieredzes ne izglītības, ZZS un SC viņus jau pirmajā mēnesī aptīs ap pirkstu.
  Sēdēs šie populisti opozīcijā un turpinās bļaustīties, bet karavāna ies tālāk.

  • ZZS, SC un KPV būs koalīcijā un komandēs parādi.

  • pag,pag kad partija bus registreta,,,,tagad seima ir tikkai A.Kaimins,,ar nepacietbu gaidu to bridi

  • tāds esi tu, pieredzējušais zagli – es tāds neesmu !

  • Acīmredzot neesi iepazinies ar KPV un neseko Artusa kamerai un viņa padarītajiem darbiem.

   • > suņubūdas ķēdeslopiņu sīkpartijas loceklim Atbildēt

    1. Kāda REĀLA nozīme ir “artusssa kamerai”, ar kuru tas nožēlojami smieklīgais politklauns plātās un kas ir vienīgais, ko tāds aprobežots lempis kaut cik pieprot?

    2. Kādus REĀLUS “padarītos darbus” ir bijis spējīgs paveikt “suņubūdas ķēdeslopiņš”? Tikai – bez tukšas (c)iršanas un populistiskiem murgiem, bet gan – KONKRĒTI un REĀLI rezultatīvi.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+