Kultūra
Mūzika

Bezgalīga mūzikas emociju gamma 16

Publicitātes foto

Mazajā ģildē 16. novembrī 17. Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu atklās viens no Eiropas šā brīža spilgtākajiem baroka orķestriem “Les Ambassadeurs” no Francijas. Flautas virtuoza Alekša Kossenko dibinātais ansamblis ir visu Eiropu pārstāvošs kolektīvs, kas ar vēsturiskajiem mūzikas instrumentiem atskaņo plašu repertuāru, no agrīnā baroka līdz klasicisma un romantisma skaņdarbiem gan kamersastāvā, gan lielā orķestrī.

“Sadarbojoties kaislīgiem interpretiem un iedvesmas pilniem radītājiem, ansamblis redz savu misiju kā muzikālā pieredzē balstītas bezgalīgas emociju gammas sniegšanu pēc iespējas plašākam klausītāju lokam,” teic festivāla direktore Aina Kalnciema un aicinās baudīt baroka mūzikas krāšņumu un daudzveidību. “Kolektīva “Les Ambassadeurs” skanējums apvieno muzikālu pieredzi, jauneklīgi spožu temperamentu un iedvesmojošu interpretāciju. Koncertā piedalās Eiropā ļoti pieprasītais kontrtenors no Itālijas Karlo Vitoli. Koncertprogrammas pamatā – baroka laika itāļu komponistu darbi,” teic A. Kalnciema.

Starp dažādiem projektiem, atskaņojot Ramo, Pērsela, Mocarta un Rosīni darbus, “Les Ambassadeurs” īpaši interesējas par ansambli “Dresden Hofkapelle”, kas atklāts no jauna un J. S. Baha laikā tika raksturots kā visskaistākais orķestris pasaulē, pateicoties tā priekšzīmīgajai disciplīnai, mūziķu virtuozitātei un spēles krāsu bagātībai, kuras dēļ tas tika uzskatīts par pirmo “moderno” orķestri. Tieši Drēzdenē tika sakausēti itāliešu, franču un vācu stili un radās “Goûts Réunis” – stilu saplūsme, ko tik augstu vērtēja vācu baroka komponists un multiinstrumentālists Georgs Filips Tēlemanis.

Sekojot ansambļa “Dresden Hofkapelle” paraugam, Aleksis Kossenko sauc kopā mūziķus no visas Eiropas. “Les Ambassadeurs” & Aleksis Kossenko uzstājās Beļģijā, Francijā, Vācijā, Austrijā, Slovēnijā, Polijā, Latvijā, Bulgārijā, Nīderlandē, ar liela apjoma skaņdarbiem, gan laicīgiem, gan reliģiskiem, kas tapuši Drēzdenē, kā arī G. F. Hendeļa oratoriju – “II Trionfo del Tempo e del Disinganno”. Kolektīvs regulāri sadarbojas ar vadošiem dziedātājiem – Sabine Devieilhe, Anders Dahlins, Reinoudu Van Mešelenu, Francisco Fernandezu Rueda, Blandine Staskiewicz vai Delphine Galou.

Pretstatā jebkādām dogmām, modes virzieniem un skolām, “Les Ambassadeurs” tiecas panākt ideālu izteiksmi, kur laikmeta instrumentu gramatika, retorikas māksla un muzikālais instinkts cits citu neizslēdz.

 

16. XI 19.00 Mazā Ģilde, Rīga

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 7 – 20

LA.lv