Latvijā
Kriminālziņas

Bezkaunīgi zagļi Jelgavā nozog betona maisītāju un mēģina to pārdot0

Kadrs no video

Pateicoties “Degpunktā” sižetam, pagājušā gada vasarā kādam vīrietim izdevās atrast nozagtu betona maisītāju vairāku tūkstošu vērtībā. Uz lūgumu nepalikt vienaldzīgiem un ziņot, ja ir informācija par tehnikas atrašanās vietu, atsaucās divi jaunieši, un zagtā manta ātri vien nonāca atpakaļ īpašnieka rokās. Stāsta varonis ir cerību pilns, ka arī viņam paveiksies un ar skatītāju palīdzību atradīsies pirms dažām dienām nozagtā darba tehnika.

Jau vairāk nekā desmit gadus firma, kurā strādā Jānis, Jelgavā garāžu kooperatīva “Lada RAF” teritorijā nomā stāvvietu darba automašīnām un tehnikai. Teritorija ir nožogota, tajā izvietotas video novērošanas kameras un pie ieejas dienē apsargs, tomēr, par spīti tam, 15. martā, kad vīrietis atradās ārpus Latvijas, gaišā dienas laikā notika zādzība. Video novērošanas kamerās redzams, kā teritorijā iebrauc zaļa “Mazda” automašīna, pieāķēja betona maisītāju un aizbrauca prom. Zīmīgi, ka šādu agregātu skaits Latvijā varētu būt tikai ap 10-15. Tā tirgus vērtība ir no 10 000-12 000 eiro.

Garāžu kooperatīva īpašnieki vainu par notikušo neuzņemas.

Iedzīvotāji pastāstījuši, ka šāds agregāts ar identiskām reklāmām manīts Iecavas pusē, taču jau pieāķēts pie cita – pelēka auto. Aplūkojot video materiālu, tajā ārpus kooperatīva teritorijas manāms kāds pelēks auto – 2000. gada “E-klases Mercedes”.

Agregāta īpašnieks saņēmis informāciju, ka tā zagļi jau mēģinājuši to pārdot. Zagļu uzņemtajās “sludinājuma” fotogrāfijās redzams, ka agregāts atrodas kādas ēkas pagalmā un jau pārkrāsots dzeltenā krāsā. Iespējams, kāds no skatītājiem spēj atpazīt fotogrāfijās redzamās vietas un palīdzēt Jānim pēc iespējas ātrāk atgūt nozagto tehniku.

Ikviens, kura rīcībā ir informācija par betona maisītāja atrašanās vietu, ir aicināts zvanīt Jānim pa tālruni 26668155. Tiešajam tehnikas atradējam vīrietis sola atlīdzību.

Plašāk pievienotajā video

LA.lv