×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Bezkontakta kartes iekaro makus (4)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Norēķināties sekundes laikā

Jau vairākus mēnešus Latvijas komercbankas sākušas apjomīgu bezkontakta karšu reklāmas kampaņu – bez PIN koda ievadīšanas varēsiet norēķināties par nelieliem pirkumiem. Izklausās lieliski – vairs nekāda apnicīgā PIN koda spaidīšana termināļos, kuri brīžiem nestrādā gana ātri vai pat, kā tautā saka, “uzkaras”. Tomēr pagaidām šīs mīklainās un neizprotamās kartes pavada šķību skatienu jūra – kā tās strādā? Kāda ir to drošība? Ko jaunā karte man dos?

Pavisam vienkārši runājot, bezkontakta tas pats taisnstūrveida plastikāta gabals vien ir, taču ar nedaudz paplašinātām iespējām. Respektīvi, ar iespēju veikalos, slimnīcās, viesnīcās u. c. vietās, kur dota iespēja norēķināties ar bankas karti, samaksāt par pakalpojumu par summu līdz 10 eiro (citviet pasaulē var vairāk) bez PIN koda ievadīšanas, tādējādi kaut nedaudz, bet ietaupot laiku. Svarīgi atcerēties ne tikai bankas karšu lietotājiem, bet arī veikalu īpašniekiem – bezkontakta norēķiniem vajag īpaši pielāgotu norēķinu termināli. Karti pietuvinot terminālim, samaksa notiks automātiski. Kā skaidro “Swedbank” bezkontakta karšu projekta vadītāja Diāna Kanopa, kartes nopīkstināšana prasa vien sekundi, kamēr kartes ievietošana karšu lasītājā un tālākās darbības var prasīt vairāk nekā desmit sekundes, bet norēķini ar skaidru naudu – vēl ilgāk. “Bezkontakta kartes risinājuma pamatā ir tā pati EMV mikroshēmu tehnoloģija, kas tiek izmantota klasiskajās kartēs, bet papildu ir iebūvēta arī NFC (“Near field communication”, no angļu val. – tuvas darbības sakaru) antena.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vergi paši piesakās uz totālo kontroli

  2. Bezkontakta kartes iekāro makus

  3. Nezinu kā unibankā, bet Swedbankā pīkstināmās kartes mēneša maksa ir lielāka nekā parastajai, nevajag pūst miglu acīs.

  4. Reklāmu apmaksā Swedbank!

Draugiem Facebook Twitter Google+