×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. oktobris, 2017
Drukāt

Bezmaksas autobuss uz citu rēķina (31)

1. Bezmaksas autobuss uz citu rēķina

1no5
Foto - Marta OplucāneFoto - Marta Oplucāne

Vai taisnīgi ir tas, ka dotāciju saņemošās pašvaldības var atļauties dažādu veidu “ekstras”, piemēram, Rēzekne, kur sabiedriskais transports pasažieriem ir par velti? Viedokļi dalās. “Mēs uzskatām, ka tā ir mūsu daļa no valsts “pīrāga” un tā mums pienākas!” apgalvo pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs un norāda, ka viņiem ir visas tiesības izmantot šo naudu pēc saviem ieskatiem. Paši rēzeknieši, protams, ir apmierināti. Un kālab ne – transports jauns un neko nemaksā!

Nejauši sastaptais Ainars Pudulis atzinīgi vērtē jauno sabiedrisko transportlīdzekļu estētisko izskatu, bet rēzeknieša karti vēl nav iegādājies. “Tieši šodien plānoju iet uz domi, lai uzzinātu, kāds īsti labums no tā, ka esmu deklarējies šajā pilsētā. Autobusi ir ērti un arī no ārpuses skaisti. Tikai viena problēma – tie kursē ļoti neregulāri. Reizēm gadās tā, ka ļoti ilgi stāvi un gaidi, kad kāds autobuss pienāks. Bet tad visi sāk nākt vienlaikus, viens pēc otra. Par šo jau “visi” rēzeknieši iesmej,” tenkojošā noskaņā saka A. Pudulis.

Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) fonda sistēma tiek vērtēta divējādi. Dotāciju saņēmēji uzskata, ka viņiem ir brīvas tiesības rīkoties ar saņemto naudu, savukārt iemaksātāji pauž viedokli, ka sistēma ir novecojusi un ir nepieciešamas reformas.

 1. Bezmaksas autobuss uz citu rēķina
 2. Robina Huda metode
 3. Kāds par šo "bez maksas" maksā
 4. Plusi atspēko mīnusus
 5. Rēzekne to ir pelnījusi

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Savulaik bija anekdote, ka PSRS-ā pat zobus ārstē caur anālo atveri. Arī bezmaksas transports ir viens no šādiem piemēriem. Kādēļ Rīgā (no Juglas līdz lidostai ir apm. 18 km) var braukt par brīvu, bet no Juglas līdz Ādažiem vai Garkalnes un no Rumbulas līdz Ogrei, Olainei vai Tīnūžiem (apm. tāds pat attālums) vietējiem iedzīvotājiem jāpērk biļete!? Vai tādēļ, ka cilvēki no provinces maksā nesamērīgi daudz, lai nokļūtu Gaiļezerā vai Stradiņos un nosegtu šīs rīdzinieku izklaides? Ja bez maksas, tad visiem, ja jāmaksā, tad ļoti rūpīgi jāanalizē un jānosaka, kam bez maksas- daudzbērnu ģimenēm, invalīdiem, studentiem, skolniekiem, ja dzīvo ne tuvāk kā 3 pieturas no skolas un pulciņiem, pensionāriem limitēts braucienu skaits- piem. 3x nedēļā turp un atpakaļ. Pārējie maksā, jo pilsētai ir daudz akūtu problēmu, kur vajadzīga nauda.

 2. A čyuļim skauž!

 3. “Bezmaksas” ir tiem, kuriem alga neparsniedz kadu konkretu ciparu. Lidz ar to cilveks, kas maksa Rezekne lielus nodoklus, brauc PAR MAKSU. Kamer bezdarbnieki un bomzi brauka apkart. Neesmu par to, lai ieviestu maksas brauksanu, bet par to, lai godigi izturetos ari par tiem, kas savus nodoklus maksa pilsetai.

 4. Rēzekne seko Briseles (un Tallinas) piemēram!

 5. Paldies mūsu pašvaldībai par bezmaksas autobusu iedzīvotājiem.Ikvienai pašvaldībai Latvijā uz to ir jātiecas. Visi esam ļoti apmierināti. Mēs pensionāri it sevišķi.Mūsu mērs ir savu uzdevumu augstumos.

 6. Es dzīvoju Sigulda un arī bezmaksas transports jau no 20111.gada. Ļoti labi. Transpotrs jabūt bezmaksas.

 7. Uztraukumam nav pamata! Bezmaksas autobusi ir arī Briselē un Tallinā.Un arī kāds par šo “bezmaksas” maksā!

  • Briselē ir bezmaksas autobusi? Šomēness ieviesuši?

   • Es dzīvoju Sigulda un mums bezmaksas transports ir jau ar 2011.gada. Ļoti labi. Transports apmaksa no iedzīvotajiem nodokliem,kas deklareti Sigulda.Laba ideja.

    • Man liekas, ka, ja Sigulda var atļauties bezmaksas sab. transportu, tad pret to it kā nevar iebilst. Bet raksta būtība ir iekš tam, ka Rēzekne patiesībā to nevar atļauties.
     Turklāt pašvaldības 100% apmaksāts sab.transports izslēdz jebkādu konkurences iespēju šai jomā, līdz ar to nozare neattīstās.

 8. Pasvaldibas ,kuras ir zinatniski-tehniski-zinosi -protosi u talredzigi vaditaji un kuri veicinajusi augstu tehnologisku eksportnoderigu precu razosanu-uz razosanas tehnologiju izmaksu samazinasanu konkurentsprjibai un pirksanai arzemes tas pat jadara obligati,lai piesaistitu zinosus-protosus cilvekus un atbalstijusi finansiali profesiju parmacisana un dzivokla iegadei dzivosanai =pasvaldiba iebrauksajiem stradat ,ta palielinot nepartraukti uznemumu veidosanos un to attzistibu,ka palielinot pasvaldibas naudas audzumu-sekojosi palielinot pabalstus ,darot piemaksas maajam pensijam remontet vietejas nozimes celus u.c,bet ta ka pamata par vadtajiem ir zogosi egoistiski,nezinosi,plasi daudzveidigi nesaprotosi mulka anticilveki,i pat tuvojas iidiota pakapei savu samadzenu attistiba-tas verojams ne tikai Latvijabet visas musu planetas valstis-it seviski terorvalsti miljonu cilveku nogalinajusiem ,beglu ciesanu raditaji Nr 1- amerikas savienotajas valstis,ku-kur jasadarbojas ar citam valstim ,ari naudas pelnisana ka lidzigi ar lidzigiem savstarpeji pelnot naudu savu pilsonu vairak naudu gusanai ,vini ienem pret citiem banditiska “smatrjascevo”komandejosa vagara pozu,nelaujot citam valstim nekadi attistities.Un tapec savienosiem nospiest ASV uz celiem,lai vini saktu ar visiem cilveciski sadarboties,bez kadiem kundziskie izlecieniem un bez kariem

  • Klau Vaņka,kas sevi par Gunti mēģina nosaukt! Paturi savu puķina propogandu pie sevis! Pirms troļlot,iemācies normāli vietējo valode,lai Google mašintulkotājs nav jāpieslēdz -tas spīd cauri kā āža kāja no maisa!

  • Vai nu,guntiņ,vajadzēja rakstīt tik garu penteri,lai beigās uzrietu ASV?

 9. Solidaritāte ir laba lieta. Pašvaldības izlīdzināšanas fondam arī nav ne vainas. BET būtu jāiestrādā mehānisms, kurš saņēmējiem liek kustēties un darīt kaut ko, lai palielinātu savas pašvaldības ienākumus! Nevar dzīvot pēc principa – situ kāju pie zemes “mums vajag” un “man pieinākas” ir jāsāk darīt pašiem, lai pašvaldība attīstītos.

 10. Jautājums , vai tie , kas deklarējas Rēzeknē , arī strādā Rēzeknē? Kaut kā neticu visiem deklarētajiem , jo nav mazums to cilvēku , kas , piemēram deklarēti Rīgā un saņem rīdzinieka karti , bet paši īstenībā dzīvo un strādā citur , uz Rīgu brauc tikai iepirkties,uz sarīkojumiem , vai radiem un draugiem , ka šos viltus rīdziniekus deklarējuši pie sevis.Kāpēc nedaudzām pašvaldībām būtu jāiemaksā nauda , lai citās pilsētās , kur pašvaldība neko neiemaksā fondā, vizinās iedzīvotāji par velti?Manā gadījumā esmu pensionāre , strādāju Rīgā , bet dzīvoju lauku ciematā , tātad es Rīgai atstāju nodokli , bet es tik un tā nevaru rīdzinieka karti saņemt , jo neesmu deklarēta , bet redz, rēzeknietis par manu naudu par velti vizinās….tas nav godīgi pret mani un pārējiem Rīgā strādājošiem .

 11. Sanāk, ka es maksāju divtik: vienu reizi nomaksājot nodokļus, no kuriem valdība pēc tam dotē it kā trūcīgo pašvaldību, un vēl maksāju katru reizi Rēzeknes sabiedriskajā transportā, jo man jābrauc vairākas reizes gadā apkopt radinieku kapus, kas arī ir sava veida pakalpojums pilsētai, jo es uzturu kārtībā kādu pilsētas teritoriju.

 12. Pilnīgi piekrītu, pabalstu sistēma ir aplama, tā nemudina kaut ko darīt, bet tiešī pretēji-nedarīt, lai nekā nebūtu un varētu saņemt pabalstu.

 13. Bet kā ar bērnudārzu, no kura noņēma finansējumu, jo vajadzīga nauda bezmaksas transportam. Protams pāris simti vecāku balsu neatsver tūkstošus, kuri tagad brauc bez maksas un viņus nav ko ņemt vērā.

 14. Rēzeknē ir sliņķu bars, nevis trūcīgie!!! Ar koku pa muguru un izbeigsies trūcīgie, lai strādā!!! Cik daudz jaunsaimnieku ir apkārt Rēzeknei, kur vajadzīgs darba spēks, neviens negrib strādāt, tik stāv pie veikaliem un ubago, kā nav kauna!!!

 15. Tas jau nav vienīgais “komunisms” !
  .
  “Trūcīgie” saņem visādus “pabalstus”, “atlaides”, “bezmaksas bonusus”.
  .
  Ja tev pieder māja vai zeme, tu nesaņem NEKO, plus no tevis noplēš
  NODOKĻUS pēc pilnas klapes !
  .
  Kāda vajadzība censties ko iegādāties vai strādāt, ja vari eksistēt uz
  pašvaldību pabalstiem !!?

  • Trūcīgie ir tikai nosaukums, sliņķi un nekas vairāk!!! Ar koku pa muguru lai iet strādāt!!! Nav mums te neviena trūcīgā, ir tikai slinkie, kas negrib strādāt!!!

   • Nevari 5. gadu sagaidīt, taukmūli?

   • Par “slinkumu” ir “parūpējusies” “mūsu” pašu zaglīgā birokrātija. 20 – 30 km no rīta uz darbu un tikpat vakarā no darba, par minimālo samaksu, nevar atļauties pat tie, kuriem ir kāda auto grabaža !
    Autobusu maršruti nolikvidēti.
    Lauku darbus darīt, sēžot mājā pie kompjūtera, pagaidām tā kā vēl nevar :))
    Arī gaterī vēl ir jāstrādā klātienē…
    Nolādētie zagļi, vēl pēc 90.gada, turpināja padomijas niķi – dzīt visus čupās pilsētās, bet laukus atstājot izpirkšanai ārzemnieku fondiem, kuriem, labākajā gadījumā, vajaga 1 – 2 traktoristus uz desmitiem tūkstošiem hektāriem…

   • te ir rezultāts . Atbildēt

    Par “slinkumu” ir “parūpējusies” “mūsu” pašu zaglīgā birokrātija. 20 – 30 km no rīta uz darbu un tikpat vakarā no darba, par minimālo samaksu, nevar atļauties pat tie, kuriem ir kāda auto grabaža !
    Autobusu maršruti nolikvidēti.
    Lauku darbus darīt, sēžot mājā pie kompjūtera, pagaidām tā kā vēl nevar :))
    Arī gaterī vēl ir jāstrādā klātienē…
    Nolādētie zagļi, vēl pēc 90.gada, turpināja padomijas niķi – dzīt visus čupās pilsētās, bet laukus atstājot izpirkšanai ārzemnieku fondiem, kuriem, labākajā gadījumā, vajaga 1 – 2 traktoristus uz desmitiem tūkstošiem hektāriem…

Draugiem Facebook Twitter Google+