×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Bezmaksas vizīte tiem, kas gadu un ilgāk nav vērsušies pie ārsta (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pacientiem, kuri gadu vai ilgāk nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta, pienākas bezmaksas profilaktiskā apskate, ko nosaka Ministru kabineta noteikumi par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.

Daudzas slimības attīstās bez redzamiem simptomiem, tāpēc regulāras profilaktiskās apskates ir svarīgas ikvienam neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa.

Profilaktiskās apskates laikā ģimenes ārsts izvērtē pacienta veselības stāvokli un, ja nepieciešams, veic dažādas pārbaudes: izmēra asinsspiedienu, nosaka pulsu, izklausās sirdsdarbību un plaušas, iztausta vēderu un limfmezglus, apskata mutes dobumu, pārbauda redzes, dzirdes, jušanas un kustību funkcijas utt. Ja papildus nepieciešami laboratoriskie vai diagnostiskie izmeklējumi vai speciālista konsultācija, ģimenes ārsts var izsniegt nosūtījumu.

50–74 gadus veci pacienti gan profilaktiskās apskates, gan plānotās vizītes laikā var saņemt bezmaksas testa komplektu zarnu vēža profilaktiskajai pārbaudei, lai noteiktu, vai fēcēs nav slēpto asiņu. Šis izmeklējums ļauj agrīni konstatēt saslimšanas pazīmes un laikus sākt ārstēšanu.

Lai veiktu bezmaksas profilaktisko apskati, jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi un jāvienojas par vizītes dienu un laiku. Informācija par ģimenes ārsta pieņemšanas laikiem pieejama interneta vietnē www.rindapiearsta.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kad viņš sākas spēka šis jaunaijs likums/?
    un viņš darbosies pie visiem ģimenes ārstiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+