×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Bezpajumtnieki siltumā visu diennakti


Foto - LETAFoto - LETA

Iestājoties aukstajam laika periodam, lielāko pilsētu – Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Valmieras –, kā arī Liepājas bezpajumtnieki naktspatversmēs var atrasties visu diennakti.


 

Rīgas pašvaldības naktspatversmēs patlaban ir nodrošinātas 897 vietas. Tagad, ziemas aukstajās naktīs, tās ir gandrīz pilnas. Piemēram, pirmdien patversmē uzturējies 861 cilvēks. “Gadījumā ja kādam nepietiks vietas, tad būs piešķirtas papildu gultas vietas no iekšējām rezervēm,” teic Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Sergejs Truhanovs. Saskaņā ar rīcības plānu Rīgas naktspatversmes darbojas no pieciem vakarā līdz septiņiem rītā, taču laikā, kad gaisa temperatūra kļūst zemāka par mīnus desmit grādiem un vēja ātrums pieaug virs desmit metriem sekundē, tā darbojas visu diennakti. Šādos laikapstākļos ne tikai pagarināts darba laiks, palielinās arī izsniegto porciju apjoms zupas virtuvēs.

Līdzīgi arī citās pilsētās. Kā apstiprina Daugavpils domes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Korsaka, naktspatversme ziemā strādā visu diennakti un pieņem bezpajumtniekus jebkurā laikā: “Tagad viņu skaits ir pieaudzis, bet ne tik ļoti, ka trūktu vietas. Pēdējās naktīs uzturējās 28 cilvēki. Kopumā patversmē ir 32 gultas vietas un 20 sēdvietu.” Daugavpils patversmē var ne tikai pārnakšņot un sasildīties, bet arī saņemt medicīnisko palīdzību.

Liepājas vienīgā naktspatversme, iestājoties lielākam salam, durvis atver katru apaļo stundu visu diennakti. Tajā ir 125 vietas, no kurām šobrīd 101 jau aizņemta.

Bezpajumtnieku skaits Liepājas patversmē ir krietni pieaudzis tieši decembra sākumā, kad uzsniga sniegs. “Vasarā un rudenī patversmē regulāri uzturas tikai 30 – 35 cilvēki. Pēdējā laikā sākuši nākt arī pavisam jauni cilvēki, kas agrāk nav bijuši,” piebilst Liepājas domes pārstāve Gunta Jēkabsone.

“Jelgavas nakts patversme strādā visu diennakti, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus astoņiem grādiem. Šajā aukstajā laikā mums obligāti jānodrošina darbība visu diennakti. Tos, kuri uzturas pa dienu, jānodrošina ar siltām pusdienām. Tiek pievērsta īpaša uzmanība klientu veselības stāvoklim, vai nav gūti apsaldējumi,” teic Jelgavas domes pārstāve Egita Veinberga. Paredzētās 35 vietas šajā patversmē ir aizņemtas katru nakti, taču tiek ierīkotas papildu vietas un uzņemti visi klienti, kuri vērsušies pēc palīdzības.

Bet Valmieras Sociālā dienesta vadītāja Iveta Liepiņa stāsta, ka Valmieras vienīgās naktspatversmes pakalpojumi nav pieprasīti: “Šobrīd patversmes pakalpojumus izmanto vidēji sešas personas diennaktī, lai gan patversmes ietilpība ir līdz desmit cilvēkiem un nepieciešamības gadījumā arī vairāk. Vairāk nenāk pat tagad, aukstajā laikā, kad patversmē var uzturēties arī dienas laikā,” stāsta I. Liepiņa.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+