×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Bezpajumtnieks: Rīgā ir iespējas izdzīvot bez nekā (20)

Daiņa Bušmaņa fotoDaiņa Bušmaņa foto

Bez dzīves vietas, bez darba, bez naudas, bez pases, ar to, kas mugurā. Aigars Caune nāk no Ropažiem, savulaik strādājis pat policijas specvienībā, bet nu jau trīs gadus uzturas Rīgā un, kā pats saka – bomžo jeb dzīvo pajumtes un darba. Kā izdzīvot šādos apstākļos, ko ēst, dzert, kur pārnakšņot? Kas Aigaru šādā situācijā novedis un kā aizrit viņa diena?

Aigars pamazām iepazinis visas galvaspilsētas zupas virtuves, kur bez maksas iespējams reizi dienā paēst. Tāpat pa šo laiku pabijis visās Rīgas nakts patversmēs. Tā kā Aigaram aizvien saglabājies pieraksts Ropažos, viņu Rīgas patversmēs ielaiž vien 5 diennaktis pusgadā. Par maksu patversmē varot nakšņot kaut ik nakti, taču nauda, kā zināms, ir zināms šķērslis cilvēkam bez darba. Tomēr ziema ir gara, un, lai pārdzīvotu aukstās naktis, nācies izdomāt dažādas metodes, kā patversmēs tomēr iekļūt.

Vienā no Rīgas patversmēm pavisam bēdīgāki apstākļi: “Ja tur vienu nakti nogulēsi, ir gandrīz garantēts, ka dabūsi utis. Tā ir vispieejamākā patversme, jo tur ņem pretim jebkādā stāvoklī. Tur tā publika pārsvarā ir bomži bez kādām robežām. Es arī esmu bomzis, bet ar mani vēl tik traki nav. Tādā situācijā, kādā esmu es, nevajag nekādus patversmju draugus, jo viņi visi ir alkoholiķi, un tas to visu vēl vairāk pasliktina,” spriež bezpajumtnieks.

Plašāk lasiet “Latvijas Avīzes” 3. aprīļa numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Rīgā cilvēks bez darba – tas ir neglābjams sliņķis.

 2. Kāda lasītāja vēlējas bomžus aizvest uz Siguldu.la parādītu zelata rudeni.To viņi bauda tepat dārziņos pie Voleriem. Tie mūsu pašu bijušo rūpnīcu strādnieki apbalvoti labu darbu un strādātu arī tagad, ja vien būtu darbs. Cilvēki dzivo dārza būdās bez jebkadas apkures aukstaja gadalaikā kā meža zvēri. Prms gada tur nomira 1 stikla rūpnīcas strādnieks – atsaldēja nieres. Sogd tur ātrie savāca vīrieti ar smagu gangrēnu,tam nogrieza apsaldetāš kājas. Viņi zaudējuši jēbkdas cerības. Valsts finansē bēgļus, bet savējie mirst mokās.

 3. Bomžu dzīves veida reklāma! Tik tālu esam.

 4. Valda! Viņu var satikt bieži pie zinātņu akadēmijas! Tur iet autiņš uz Ropažiem! Jā un tur jau daudz pazīstamu.kam varēs nokāst aluņam.takā droši dodies tur viņu atradīsi???

 5. Vienu zinu riktigi! Latvija izdevigak i nestradat neka stradat! gruti komentet si cilveka dzives stastu nav jau uzrakstits kapec vins i nonacis lidz tadam dzives veidam! Nezinot visus apstaklus var nonakt lidz nepareiziem secinajumiem!

 6. Šitādus tipus būtu jasaņem ciet un jāieliek iestādēs, zem uzraudzības, kur viņi var veikt produktīvu darbu.Viņi apzog Latviju, jo Latvijai darba speks ir kritiski vajadzīgs.

 7. Lupata ne mužiks!
  Es kā bijušais bomzis un dzērājs izsitos uz augšu. Man ir viss. Protams grūti nāca, bet ir.
  Bet tie kas uz ielas, nevēlas sūri grūti strādāt. Vieglāk iet ar pastieptu roku.

 8. Glits virietis ,pat pec bomža neizskatās,vai tad obligati jabut bomzim?

 9. Nu, redz, cik jauki- valdiba jau to grib panakt- padarit visus iedzivotajus par bomziem un bezdarbniekiem! Strunts!!!- Var tak izdzivot!!!

 10. AIGARS IR VISPARASTĀKAIS PARAZĪTS BEZKAUNĪGS LOPS.

  • Varētu neticēt,bet... Atbildēt

   Smīnīgi vīzdegunīgais šī vīra skatiens tikai apstiprina Ropažnieces raksturojumu. Absolūti ticami.

  • Varētu neticēt,bet... Atbildēt

   smīnīgi vīzdegunīgais šī vīra skatiens apstiprina Ropažnieces raksturojumu. Absolūti ticami.

 11. taču laikam jau atrastos kāda idiote, kura pēc tam vaimanātu pa pasauli par savu sūro likteni

 12. Vai tik tas nav veids,kā izvairīties no alimentu maksāšanas saviem bērniem? Vispirms,jautājums- kur tad pase? un,otrkārt, neticami,ka vīrs,kas fotobildē neizskatās pēc pensionāra-nespējnieka,drīzāk,pilnīgi otrādi,nevar Rīgā dabūt darbu ! (ja nu vienīgi vēlas augsta ierēdņa vietu,tad gan švakāk -viss aizņemts) Pēc celtnieka-bezdarbnieka nemaz neizskatās. Un,lūk, ir jau iekritis Valdai acī! Viss būs O.K.

 13. nesiekalojieties dāmas.Rakstam ir ilustratīvs foto,īstenībā tas nav Aigars,bet Klāra.

 14. Nu redz,Aigar,atsaucies! Valda tevi nomazgās,sasildīs un tautās izvedīs.

 15. Sveiks ! Kā varētu ar Jums sazināties, Aigar ?

 16. Nu, priecaties, ka ir vel sliktak, nav labi. Kaut gan cilveks piemerojas jebkuriem apstakliem. Tada daba.Tak mekle darbu.

Draugiem Facebook Twitter Google+