×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Bezpajumtnieku skaits Atēnās sasniedz 13 000

ubags

Grieķijas galvaspilsētā Atēnās mīt aptuveni 13 tūkstoši bezpajumtnieku, paziņojis labdarības organizācijas “Praksis” priekšsēdētājs Canets Antips, norādot, ka bez pajumtes palikušo vidū ir kā narkomāni un imigranti, tā arī krīzes smagi piemeklēti cilvēki, kas zaudējuši iztikas līdzekļus.

Galvaspilsētā, kur kopumā ir četri miljoni iedzīvotāju, 11 500 cilvēku dzīvo pamestās mājās un vēl 1500 – ielās zem klajas debess. “Vairums no šiem 1500 ir bezdarbnieki vai narkomāni, kas palikuši uz ielas, pēc tam kad finansējuma trūkuma dēļ slēgti rehabilitācijas centri,” skaidroja “Praksis” priekšsēdētājs. Savukārt 11 500 skvoteru vidū “lielākā daļa ir nelegālie imigranti, kas 15-20 cilvēku lielās grupās mitinās noplukušos dzīvokļos pilsētas centrā”.

Dati par bezpajumtnieku skaitu bieži vien ir “aptuveni un pārspīlēti”, sacīja Antips, norādot uz pērn izplatītajiem aprēķiniem, ka Grieķijas galvaspilsētā varētu būt pat 25 tūkstošiem bezpajumtnieku. Agrāk bezpajumtnieku vidū bija gandrīz vai tikai narkomāni un imigranti, tomēr krīze bezpajumtnieku profilu mainījusi, apliecināja labdarības organizācijas vadītājs. “Mēs satiekam 40 līdz 55 gadus vecus cilvēkus, pārsvarā vīriešus, kas zaudējuši darbu vai nespēj samaksāt īri, vai uzturēt ģimenes,” sacīja Antips.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+