×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2013
Drukāt

Bezpajumtnieku skaits Rīgā šoziem palielinājies par 2%

Foto-LETAFoto-LETA

Bezpajumtnieku skaits, kas izmanto Rīgas pašvaldības patversmi un naktspatversmes, šajā ziemas sezonā palielinājies par 2%, liecina Rīgas domes Labklājības departamenta apkopotā informācija.

Bezpajumtnieku skaita pieauguma tendences pērn kļuvušas lēnākas. Ja 2009.gada ziemā ekonomiskās krīzes ietekmē bezpajumtnieku skaits palielinājās par 21%, 2010.gadā – par 7%, bet 2011.gadā par 8%, pagājušajā ziemā bezpajumtnieku skaita pieaugums bijis 2%. 2012./2013.gada ziemas periodā, no oktobra līdz aprīlim, patversmes izmantojuši vidēji 749 cilvēki, kas ir par 16 personām jeb par 2% vairāk nekā 2011./2012.gada ziemas mēnešos.

Bezpajumtniecība šoziem vairāk pieaugusi sieviešu vidū – sieviešu naktspatversmes izmantojušas vidēji 139 sievietes ik dienu, kas ir vidēji par 10 personām jeb 8% vairāk nekā pirms gada, savukārt vīriešu patversmēs nakšņojuši vidēji 610 vīrieši, kas ir par 3% jeb 20 personām vairāk nekā pirms gada.

Vidējais pakalpojuma saņēmēju skaits pakāpeniski palielinājies no oktobra, kad patversmēs nakšņojuši 503 cilvēki, līdz janvārim, kad aukstākajās naktīs patvērumu meklējuši 884 cilvēki bez savas dzīvesvietas, bet vēlāk sācis samazināties. Vēl februārī patversmēs naktis pārlaiduši vidēji 870 cilvēki. Garās ziemas dēļ vēl aprīlī patversmju pakalpojumus izmantojuši 712 cilvēki.

Departamenta apkopotā informācija liecina, ka oktobrī un novembrī patversmes klientu skaits salīdzinājumā ar situāciju 2011.gadā samazinājies, taču pārējos ziemas mēnešos cilvēku bez pajumtes skaits atkal pārsniedzis 2011.gada rādītājus.

Lielākais vidējais noslogojums Rīgas patversmē un naktspatversmēs, kā arī sociālās rehabilitācijas centros bija vērojams šā gada janvāra mēnesī – šos pakalpojumus saņēmušas 884 personas, kas ir par 86 cilvēkiem jeb 11% vairāk nekā 2012.gada janvārī.

Patversmju klientu lokā biežākās problēmas ir mājokļa trūkums, ar ko saskaras 95% personu, saskarsmes problēmas, kas konstatētas 91% patvēruma meklētāju, 76% klientu ir nodarbinātības problēmas, 63% – atkarības problēmas, 59% – sociālo prasmju trūkums.

Līdz ar to sociālie darbinieki, lai palīdzētu klientam atrisināt galveno mājokļa problēmu, vispirms palīdz risināt problēmas, kas saistītas ar klienta spēju sociāli funkcionēt.

Ņemot vērā tendences, ka katru gadu, pazeminoties gaisa temperatūrai, palielinās to personu skaits, kuras izmanto patversmes un naktspatversmes pakalpojumus, 2012./2013.gada ziemas mēnešos saskaņā ar Rīcības plānu tika palielināts no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta finansētais kopējais vietu skaits Rīgas patversmē un naktspatversmēs un sociālās rehabilitācijas centros līdz 883 vietām. Tas ir par 16 vietām jeb 2% vairāk nekā pirms gada.

Analizējot datus par plānoto vietu skaitu un vidējo noslogojumu Rīgas patversmē, naktspatversmēs un sociālās rehabilitācijas centros, var secināt, ka vietu skaits patversmēs aukstajā gada laikā tika nodrošināts atbilstoši pieprasījumam, norāda Labklājības departamenta speciālisti.

Tomēr janvārī, martā un aprīlī vidējais klientu skaits bija lielāks, nekā plānotais vietu skaits, līdz ar to naktspatversmes sniedza pakalpojumu lielākam personu skaitam. Kopumā Rīgas patversmē un līgumorganizāciju naktspatversmēs kopējais vietu skaits ir līdz 1087 vietām dienā, kas nozīmē, ka nepieciešamības gadījumā pakalpojuma sniegšanas apmērus bezpajumtniekiem iespējams nodrošināt atbilstoši pieprasījumam.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +6
Alūksne +4.2
Daugavpils +9.3
Saldus +7
Liepāja +7.0
Jelgava +6
Ventspils +5.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+