Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

Bezpilota lidaparātus nosēdinās vai iznīcinās

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrija sagatavojusi grozījumus likumā “Par aviāciju”, kas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem dos tiesības iznīcināt bezpilota lidaparātu, ja tā lidojums veikts virs militārajiem objektiem.

Neskatoties uz šobrīd spēkā esošo kārtību, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi, noteikto aizliegumu veikt lidojumus noteiktā attālumā no militārajiem objektiem un lidlaukiem, ir konstatēti vairāki šādi pārkāpumi, norāda ministrijā.

Bezpilota gaisa kuģi apdraud militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī rada nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu, uzsver Aizsardzības ministrijā. Grozījumi paredz, ka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģa vai kāda cita veida lidaparāta, kas nav kvalificējams kā gaisa kuģis, piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, lietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus, ja tā lidojums veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās un īslaicīgi norobežotajās zonās, kas izveidotas bruņoto spēku vajadzībām. Grozījumi pieteikti izskatīšanai ceturtdien paredzētajā valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl būs jāapstiprina valdībā un parlamentā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (43)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+