Mobilā versija
+3.9°C
Daina, Dainis, Dainida
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
21. oktobris, 2015
Drukāt

Bezpilota lidaparātus nosēdinās vai iznīcinās

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrija sagatavojusi grozījumus likumā “Par aviāciju”, kas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem dos tiesības iznīcināt bezpilota lidaparātu, ja tā lidojums veikts virs militārajiem objektiem.

Neskatoties uz šobrīd spēkā esošo kārtību, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi, noteikto aizliegumu veikt lidojumus noteiktā attālumā no militārajiem objektiem un lidlaukiem, ir konstatēti vairāki šādi pārkāpumi, norāda ministrijā.

Bezpilota gaisa kuģi apdraud militāros lidlaukus un aviācijas poligonus, kā arī rada nekontrolētas izlūkošanas darbības riskus un objekta drošības integritātes apdraudējumu, uzsver Aizsardzības ministrijā. Grozījumi paredz, ka Nacionālo bruņoto spēku komandieris vai viņa pilnvarota persona varēs pieņemt lēmumu par bezpilota gaisa kuģa vai kāda cita veida lidaparāta, kas nav kvalificējams kā gaisa kuģis, piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu, lietojot šaujamieročus vai speciālos līdzekļus, ja tā lidojums veikts, pārkāpjot lidojumu aizliegumu virs militārajiem objektiem vai to tuvumā, kā arī gaisa telpas aizliegtajās zonās un īslaicīgi norobežotajās zonās, kas izveidotas bruņoto spēku vajadzībām. Grozījumi pieteikti izskatīšanai ceturtdien paredzētajā valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl būs jāapstiprina valdībā un parlamentā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (67)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+