×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
3. septembris, 2016
Drukāt

Hops, prom uz prieka salu Krētu! Īsa rokasgrāmata “pēdējā brīža” ceļotājam (9)

Vija Beinerte. Foto - Valts KleinsVija Beinerte. Foto - Valts Kleins

Eiropas senākās civilizācijas šūpulis, savulaik dažādu varu un ietekmju krustceles, tagad (vismaz atpūtniekiem) – bezrūpības sala pretrunu plosītas pasaules problēmu okeānā, īsāk sakot, Krēta. Kā aizceļot turp viegli, ērti un turklāt arī lēti? Par to šis stāsts.

Gudri cilvēki ceļojumus pērk ziemā “Balttour” izstādē, kad visiem galamērķiem tiek piedāvātas labākās cenas. Es diemžēl neesmu no tiem, kas spēj izplānot savu dzīvi mēnešiem uz priekšu. Tāpēc nākas meklēt citus saprātīgus risinājumus.

Jūnijā, kad abi ar vīru saprotam, ka nu gan ir pienācis laiks izrauties ārpus ierastā ritma, sāku pētīt iespējas un variantus. Līdz šim visus ceļojumus esam plānojuši paši vai arī ļāvušies kādas ārzemju kompānijas, visbiežāk skandināvu “Fritids Resor”, gādībai, izmantojot lielisko “Sista minuten” jeb pēdējā brīža piedāvājumu klāstu. Taču “Fritids Resor” braucieni sākas Stokholmā, Kopenhāgenā vai Oslo, tāpēc šoreiz nolemjam ko līdzīgu meklēt Latvijā.

Bet kā lai zinu, kuru no pašmāju tūroperatoriem izvēlēties? Ievadu šo jautājumu meklētājā. Izlasījusi par iespējamiem krāpšanas variantiem, saprotu, ka uzticēties var tikai tām firmām, kas iekļāvušās Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijā. Taču arī tādu izrādās gana daudz. Un tad visu izšķir sen pārbaudīta patiesība: pasaki, kas ir tavs draugs… Izvēlos “TezTour”, jo viņu čartera reisus veic “airBaltic” komanda.

Nākamais solis – iedama cauri Berga bazāram, iegriežos “TezTour” birojā, kur piesakos uz pēdējā brīža piedāvājumiem: nav svarīgi, kurp, galvenais – lai būtu saule, jūra, vēlams, kalni un gluži noteikti bezrūpība. Pieteikties varētu arī pa telefonu, taču man reizēm patīk dibināt personiskus kontaktus.

Pēc dažām dienām elektroniski saņemu piedāvājumu paketi, kur ir Barselona, Rimini, Bulgārijas Zelta smiltis, Antalja un Krēta. Ilgi nedomājot, izvēlamies Krētu. Tagad atliek izzīlēt, kurš no pieciem Krētas piedāvājumā iekļautiem hoteļiem būtu īstais, jo reklāmas fotogrāfijās tie visi izskatās vilinoši. Un te nu lieti noder tikko nodibinātais kontakts – piezvanu menedžerei. Zinot mūsu prioritātes, viņa iesaka nelielu dizaina stila četru zvaigžņu viesnīcu jūras krastā pilsētiņā, kas slavena ar savām pasakainajām pludmalēm.

Stundas laikā mūsu ceļojuma dokumenti ir nokārtoti, atliek vēl nopirkt apdrošināšanas polisi un samest somās līdzi ņemamās mantas, jo jālido jau pēc trim dienām.

Esmu radusi ceļot viegli: šorti, daži kokvilnas krekliņi, divas plānas kleitiņas, divi peldkostīmi, tiem pieskaņots lakats, ko vajadzības gadījumā var izmantot arī kā kleitu, smaržas, kosmētika un apgāda “Lonely Planet” grāmata par Krētu – tas viss viegli satilpst manā rokas bagāžas somā. Kā pēdējo ieliku vēl arī jaciņu, ko vilkt lidmašīnā, autobusā un jebkurā citā vietā, kur varētu būt dzesināts gaiss. Kārlim – kā jau vīrietim – koferis nedaudz lielāks, taču arī tas sver tik vien kā astoņus kilogramus, kamēr mums par abiem atvēlētais bagāžas svara limits ir četrdesmit kilogrami.

Lidmašīnā beidzot varam atvilkt elpu un apkopot domas un izjūtas. Pārlidojums, kurā tiek piedāvātas vieglas uzkodas, transfērs un septiņas dienas četru zvaigžņu viesnīcā ar pilnu pansiju par tik vien kā 444 eiro no personas – izklausās nudien lieliski. Un kaut arī tas ir mazliet tāds kā aklais randiņš, jau iepriekš nolemjam visu ņemt par labu – galu galā par aviobiļetes cenu mums tiek piedāvāts vesels ceļojums.

Iraklijas lidosta mūs sagaida ar spožu sauli dzidrās debesīs un karsta gaisa vilni. “TezTour” darbinieki veikli sadala atbraucējus pa autobusiem. Autobusā mums tiek izsniegtas krāsainas brošūras, kurās atrodamas ziņas par salu, informācija, kur zvanīt nelaimes gadījumā, kā izsaukt taksometru vai noīrēt auto, un iespaidīgs ekskursiju klāsts, kādās varam doties par papildu samaksu.

Grieķijā – gan tās kontinentālajā daļā, gan uz salām – esam bijuši vairākkārt, redzēta ir gan Akropole un Trojas izrakumi, gan Olimpija un Delfi, līdz ar to arheoloģisko sadaļu un muzeju apskati šoreiz nolemjam izlaist. Vienojamies neko īpaši neplānot, elpot brīvi un ļauties sajūtām. Esam šurp braukuši atpūsties un ķert adrenalīnu un prieku, nevis ievilkt ķeksīšus obligāti veicamu pasākumu plānā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Paldies par sajūtām un atziņām bagātu ceļojumu!

  2. Aizgūtnēm izlasīju un apjautu, ka atkal gribu uz Grieķiju. Tik garšīgi uzrakstīts! Paldies, Vija! Jums bija vērts braukt uz Krētu.

  3. Krēta ir lieliska rudenī. Tad vairs nav tik karsts. Vispār jau varētu turp doties no oktobra līdz aprīlim padzīvot, tikai jāatrod domubiedri!

  4. Un tas Krētas jogurts, pārliets ar svaigu medu!!! … mmmmmm

  5. Paldies! Kā vienmēr iedvesmojāt un devāt daudz labas un noderīgas informācijas!!!

  6. Bija prieks paceļot kopā ar Jums:)

  7. es neriskētu lidot uz Grieķiju!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+