Kultūra
Mūzika

Bezrūpīgā Neapoles dvēsele – Marko Bīslijs0

Publicitātes foto

23. februārī Liepājā koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies pasaulslavenais baroka mūzikas interprets, itālis Marko Bīslijs. Mākslinieks programmā “Itālijas dienvidu dziesmas” klausītājiem piedāvās Itālijas agrīnā baroka aizkustinošās dziesmu melodijas un dejas, dodoties pa pēdām Itālijas brīvajam garam – dabai, leģendām, rituāliem, seno dzejnieku vārdiem. Līdzās Marko Bīslija tenoram dzirdēsim lautas, baroka ģitāras un tamburīnu skaņas, ko papildinās Līzelotes Folkertes kaislīgās dienvidu dejas.

Marko Bīslijs pēc renesanses mūzikas studijām Boloņas universitātē strauji iesāka spožu koncertkarjeru, nonākot pasaules prestižākajās koncertzālēs – no “Mozarteum” Zalcburgā līdz “Concertgebouw” Amsterdamā, uzstājoties arī “Accademia di Santa Cecilia” Romā un “Lincoln Center” Ņujorkā. Bīslija dziedātāja, aktiera un rakstnieka personība atspoguļo bezrūpīgo Neapoles dvēseli, dzīvesprieku, radot mūziku, un vēlmi izgaršot dzejas un literatūras pasauli.

Viņa pētījumi vokālās mūzikas radīšanā un dziedāto tekstu skaidrība ir nesusi Bīslijam aizvien augošu slavu. Holandes Teātra un koncertzāļu asociācija (Dutch VSCD) 2009. gadā talantīgo mākslinieku nominēja kā gada labāko izpildītāju.

Bīslijs var lepoties ar plašu diskogrāfiju. Lielākā daļa no viņa ierakstiem radīta kopā ar ansambli “Accordone”, bet 2014. gadā viņš atstāja grupu, lai nonāktu pie vēl personīgāka un patstāvīgāka muzikālā ceļa. 2013. gadā klajā tika laists Bīslija albums “Il Racconto di Mezzanotte”, kurā dziedāšana vairāk nekā jebkad agrāk ir kļuvusi par vēstošu, intīmu stāstu, kuru ar savu balsi izstāsta dziedātājs. Līdz ar šā un divu nākamo albumu (“Le Strade del Cuore” (2016) un “Catarì, Maggio, L’Ammore” (2017)) izdošanu Bīslijs sācis producēt savus albumus pats personīgi (tos iespējams iegādāties vienīgi koncertu vietās).

Koncertā Liepājā, kas notiek cikla “Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros, Marko Bīslija izpildītajās 17. gadsimta dziesmās saklausīsim pagātnes mīlestību, zaudējumu sāpes un jaunas draudzības laimi. Kopā ar mūziķi uzstāsies izcilu mūziķu grupa.

Īpašs papildinājums programmai ir Līzelotes Folkertes, beļģu dejotājas un pētnieces, sniegums. Šobrīd viņas akadēmiskā pētniecība fokusējas uz sešpadsmitā gadsimta deju meistara Fabricio Karozo darbu. Viņas aizraušanās ar Itālijas dienvidu mūziku un dejām mudināja viņu izpētīt šīs tradīcijas gan kā dejotājai, gan dziedātājai, bet Marko Bīslijs uzaicināja viņu piedalīties kā solo dejotājai divās viņa aktuālajās koncertprogrammās.

23. II 18.00 Liepājā koncertzālē “Lielais dzintars”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7–18

LA.lv