Latvijā
Kriminālziņas

Bezvēsts pazudušais Vilnis atrasts noslepkavots un iemests akā 4

Foto – AFP/LETA

Pagājušajā nedēļā, kādā akā Mazsalacas novadā, Skaņkalnē tika atrasts bezvēsts pazudušā 1963. gadā dzimušā limbažnieka Viļņa Matuzeļa līķis ar vardarbības nāves pazīmēm. Pēdējoreiz viņš bija redzēts 2015. gada jūnijā. Limbažnieks tika izsludināts par pazudušu, bet tobrīd nekas nav liecinājis, ka ar vīrieti varētu būt noticis noziedzīgs nodarījums, vēsta Valsts policija.

2015.gada 28.jūlijā Limbažu policija uzsāka Viļņa Matuzeļa meklēšanas lietu, pamatojoties uz radinieku pieteikumu par personas bezvēsts prombūtni. Tika veikti dažādi meklēšanas pasākumi, lai noskaidrotu Viļņa atrašanās vietu, bet bez rezultātiem. Vairākas reizes informācija aktualizēta masu mēdijos.

Šogad janvārī operatīvā ceļā tika iegūta informācija, par to, ka, iespējams, Vilnis Matuzelis ir noslepkavots. Lai pārbaudītu minēto informāciju, 18.janvārī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116.pantā minētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm par Viļņa Matuzeļa noslepkavošanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā nopratināti vairāki liecinieki un 2017.gada 1.martā par Viļņa Matuzeļa noslepkavošanu aizturētas četras personas – 1966. un 1991.gadā dzimušas sievietes, 1987. un 1967.gadā dzimuši vīrieši. Savu vainu aizdomās turētie atzīst. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, trīs personām – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Tiesu medicīnas ekspertīze noskaidros patieso vīrieša nāves cēloni.

Par slepkavību soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv