Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
23. maijs, 2016
Drukāt

Bezvīzu režīma attiecināšana uz Turciju līdz 1.jūlijam ir mazticama

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ES iecere līdz 1.jūlijam piedāvāt Turcijai bezvīzu režīmu, domājams, būs jāatliek, jo pastāv bažas, ka Ankara nespēs savlaicīgi izpildīt būtiskākos nosacījumus, pirmdien uzturoties Stambulā, paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Eiropas Savienības (ES) un Turcijas panāktā vienošanās par imigrācijas ierobežošanu paredz, ka Turcija uzņems atpakaļ sīriešu imigrantus, kas ierodas Grieķijas salās, apmaiņā pret ES pretimnākšanu vairākos jautājumos, tostarp miljardiem eiro lielu palīdzību un bezvīzu režīmu.

Tomēr ES uzstāj, ka Turcijai vispirms jāizpilda visi 72 vienošanās kritēriji, tostarp jāizdara grozījumi pretterorisma likumā un reformas preses brīvības jomā.

“Jautājumi, kas man ir šajā saistībā, nav pilnībā atbildēti,” norādīja Merkele.

Vācijas kanclere pirmdien tikās ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu. Viņa sacīja, ka “skaidri likusi saprast”, ka bažījas par pagājušajā nedēļā Turcijā notikušo tiesiskās imunitātes atņemšanu ceturtdaļai Turcijas likumdevēju, tostarp daudziem kurdu minoritātes pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+