Sports
Ziemas sports

Biatlona leģenda Bjerndālens aiziet no lielā sporta0

Sputnik/Scanpix

Titulētais norvēģu biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens paziņojis, ka pēc sezonas beigām viņš noslēgs profesionālo sportista karjeru.

“Šī ir mana pēdējā sezona,” paziņoja 44 gadus vecais Norvēģijas biatlonists. Tāpat Bjerndālens pavēstīja, ka viņam ir radušās sirds problēmas jeb priekškambaru fibrilācija, kas traucējusi gatavoties šai sezonai.

Bjerndālens savas karjeras laikā izcīnījis 13 olimpisko spēļu medaļas, no kurām astoņas bijušas zelta. Tāpat viņš 45 reizes ieguvis medaļas pasaules čempionātos un 20 reizes tajos izcīnījis uzvaras.

Norvēģijas biatlonists nekvalificējās startam 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, turklāt pirms tam viņš aizvadīja ne to veiksmīgāko sezonu. Kopumā viņš karjeras laikā piedalījās sešās Olimpiādēs.

Saistītie raksti

Pasaules kausā Bjerndālens debitēja 1993.gadā, kā arī savas karjeras laikā viņam 95 reizes individuāli izdevās uzvarēt sacensību posmos. Viena no šīm uzvarām bija slēpošanā, bet pārējās biatlonā. Pasaules kausa kopvērtējumā Bjerndālens izcīnījis sešus Lielos kristāla globusus.

Savukārt šī brīža biatlona spīdeklim un pieckārtējam olimpiskajam čempionam Martēnam Furkadam ir par vienu Pasaules kausa kopvērtējuma uzvaru vairāk nekā Bjerndālenam.

LA.lv