×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Biatlona rūpes Rūpoldingā


Vācijas ziemas sporta centrā Rūpoldingā rīt sāksies pasaules čempionāts biatlonā, kurā piedalīsies arī astoņi latvieši.
 Mūsu komandas galvenais treneris Intars Berkulis vakar uz Rūpoldingu atveda Andreju Rastorgujevu, Edgaru Piksonu, Artūru Koļesņikovu, Rolandu Pužuli, Žannu Juškāni, Aneti Brici, Baibu Bendiku un Ingu Paškovsku.

 

Sacensībām pieteikts arī Latvijas visu laiku izcilākais biatlonists Ilmārs Bricis (41), kurš pasaules čempionātos izcīnījis divas bronzas medaļas. Viņš gan vairs netrenējas, taču šoziem jau vairākas reizes līdzīgi ugunsdzēsējam nācis palīgā nesekmīgajiem tautiešiem biatlona trasēs un šautuvēs.

Pērnajā pasaules čempionātā Hantimansijskā (Krievija) patīkami pārsteidza Piksons, izcīnot astoto vietu sprintā, kur Bricis finišēja divdesmitais. Iedzīšanā viņi ieņēma attiecīgi 20. un 36. vietu, klasiskajā biatlonā – 38. un 58. Edgaram itin labi veicās arī distancē ar kopējo startu (21. v.), taču pārējie latvieši palika stipri zemāk. Hantimansijskā startēja vēl četri no komandas Rūpol-dingā – Rastorgujevs (66. v. sprintā, 43. v. klasikā), Juškāne (attiecīgi 70. un 80. v.), Brice (101. un 92. v.) un Pužulis (98. v. klasikā). Vīru stafetē Piksons un Bricis komandu izvirzīja ceturtajā vietā, taču to noturēt nespēja Rastorgujevs un Jānis Bērziņš, palaižot garām desmit sāncenšus. Jauktajā stafetē mūsējie palika 18. vietā.

Šoziem nekas nav mainījies uz labo pusi, vismaz pagaidām. Pasaules kausa izcīņas sacensībās punktus ieguvis vienīgi Rastorgujevs par 27. un 33. vietu klasikā un iedzīšanā. Tas notika pašā sezonas sākumā, bet pēc tam tukšā arī viņš. Berkulis spriež, ka Rastorgujevam un Piksonam labs sasniegums būs vietas starp pirmajiem 20, Koļesņikovam un Pužulim – starp 60, lai gan tas ir grūts uzdevums. Par dāmām treneris smalkjūtīgi nerunā, tomēr priecājas, ka mums ir pilna komanda, kas startēs visās iespējamajās disciplīnās.

Pasaules čempionāts Rūpoldingā rīt sāksies ar sacensībām jauktajā stafetē, šīs nedēļas programmā ir arī sprints un iedzīšana. Nākamnedēļ – klasika, kopstarta distances un stafete gan dāmu, gan kungu četriniekiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+