Sports
Ziemas sports

Biatlona zvaigzne Bē atzīstas blēdībā un zaudē 7000 eiro lielu prēmiju0


Norvēģu biatlonists Juhanness Tīngnēss Bē atzinies, ka pēdējā Pasaules kausa posmā ir blēdījies.
Norvēģu biatlonists Juhanness Tīngnēss Bē atzinies, ka pēdējā Pasaules kausa posmā ir blēdījies.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Pasaules kausa biatlonā kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas atzinies, ka aizpagājušajā nedēļā Soltleiksitijā, ASV, notikušā astotā posma iedzīšanas sacensībās viņš neizšāva vienu patronu, tādējādi ietaupot laiku.

Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) ar Bē vienojusies, ka viņš zaudēs par ceturto vietu izcīnītos 43 Pasaules kausa kopvērtējuma punktus, kā arī norvēģa 7000 eiro prēmija tiks pārdalīta zemākās vietās finišējušajiem biatlonistiem.

Bē labprātīgi informējis IBU, ka pēdējā šaušanā stāvus izšāva tikai četras no piecām patronām, ko var konstatēt arī videoierakstā. Pēc finiša neizšautā patrona tika atrasta viņa šautenes magazīnā, taču notika komunikācijas kļūda tiesnešu starpā, kā rezultātā pārkāpums netika paziņots žūrijai. IBU sola uzlabot tehnisko kontroli, lai šādi incidenti neatkārtotos.

“Nekavējoties ziņoju tiesnešiem un atzinu, ka pārkāpu noteikumus. Gribu uzsvērt, ka, ja pats nebūtu izrādījis iniciatīvu, tad netiktu sodīts. Ceru, ka IBU darīs visu, lai novērstu šādus incidentus nākotnē. Nekad nav patīkami zaudēt Pasaules kausa punktus, bet ceru, ka citi sportisti radīs motivāciju un spēku būt godīgiem kā es, ievērojot godīgas spēles notiekumus. Ceru, ka viņi uzņemsies atbildību par kļūdām, ja tās nepamanīs žūrija,” IBU citē Bē teikto.

Saistītie raksti

Atņemtie punkti gan nav iedragājuši Bē pārliecinošo līderpozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā, kur viņam tagad ir 936 punkti, bet tuvākajam sekotājam Aleksandram Loginovam no Krievijas – par 286 punktiem mazāk.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā ir deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

LA.lv