×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Biatlonisti gatavo pirmo soli uz Sočiem

Mūsu biatlonisti šonedēļ startēs Pasaules kausa (PK) izcīņas priekšpēdējā posmā Somijā un pēc tā sāks gatavošanos pasaules čempionātam.

Kontiolahti trasē startēs Andrejs Rastorgujevs, Edgars Piksons, Artūrs Koļesņikovs un Anete Brice. Piektdien visi sacentīsies sprintā, sestdien – iedzīšanā, ja būs paveicies, bet svētdien cīņa jauktajā stafetē notiks bez latviešiem. Komandai pietrūkst vienas dalībnieces, jo līdzdalībai PK astotajā posmā nav kvalificējusies ne Žanna Juškāne, ne Baiba Bendika.

Latvijas biatlonistiem šīs sacensību sezonas otrā puse ir vēl klusāka nekā sākums, kad PK pirmajā posmā Rastorgujevs nopelnīja 14 punktus par 27. vietu 20 km un vēl astoņus par 33. vietu iedzīšanā. Diemžēl tas pagaidām viss. Andrejs nav papildinājis savu krājumu un PK kopvērtējumā ieņem 70. vietu, bet neviens no pārējiem mūsu izlases dalībniekiem nespēja gūt pat minimālo punktu, ko piešķir par 40. vietu jebkurā distancē. Rastorgujevs gan divas reizes izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā Slovākijā, taču tur startēja biatlonisti, kuru vecums nepārsniedz 26 gadus, un tikai retais no elites.

Kādēļ viņiem tā neveicas? Droši vien izsmeļoša atbilde būs tikai pēc sezonas beigām 18. martā, kaut tādēļ vien, ka atlikušajā laikā vēl var paveikties. Izlases galvenais treneris Intars Berkulis sarunā ar BNS piesauc nepateicīgos laika apstākļus. Sezonas sākumā pietrūka sniega slēpošanas treniņiem, bet tagad ir tik auksts, ka laukā trenēties iespējams vien dienas vidū. Bargs sals gaidāms arī Kontiolahti.

Daudzi brīnījās, uzzinot, ka Latvijas biatlona ilggadējais līderis Ilmārs Bricis, vasarā paziņojis par karjeras beigām, tomēr ziemā tautiešiem palīdzēja ne vien stafetē, bet dažas reizes arī individuālajās sacensībās. Taču bez trenēšanās līdzšinējā apjomā nelīdzēja pat milzīgā pieredze – Ilmārs finišu arvien sasniedza atpalicēju galā. Dažs spriež, ka nez vai vērts savu spožo prestižu bojāt ar tik neciliem sasniegumiem. Patiesībā Bricim vairāk par savējo rūp komandas prestižs. Neieguvis PK punktus, viņš tomēr Latvijas vīriešu biatlonam dod zināmu ieguldījumu nāciju kopvērtējumā, lai tas neizkristu no pasaules ranga pirmā divdesmitnieka, kā tas noticis ar dāmām. Citādi mūsējiem nāksies mazākā skaitā piedalīties gan pasaules čempionātā, gan olimpiskajās spēlēs 2014. gadā Sočos. Skeptiķis, protams, var vaicāt: kāda jēga no piedalīšanās līdzšinējā skaitā, ja sausais atlikums tik pieticīgs?

Pasaules čempionāts un “Soči 2014” biatlonistiem ir ciešā kopsakarā. Sekmes pasaules čempionātā gan šajā, gan nākamajā ziemā noteiks katras valsts vietu nāciju rangā, līdz ar to – tās dalībnieku skaitu olimpiskajās spēlēs. Tādēļ latvieši centīsies iespējami labi sagatavoties pasaules čempionātam, kas no 29. februāra līdz 11. martam notiks Rūpoldingā (Vācija). “Ja nekas pēkšņi nemainīsies, tad Rūpoldingai gatavosimies Itālijas kalnos. Uz tiem dosimies 14. februārī un trenēsimies līdz pat pasaules čempionātam,” stāsta Intars Berkulis. “Šādu taktiku esam izmantojuši arī citus gadus, tāpat pirms nesenā Eiropas čempionāta, kurā startējam labi. Pēc treniņiem kalnos biatlonisti mēdz gan ātrāk slēpot, gan precīzāk šaut, lai gan katram tas ir individuāli.” Pērnajā pasaules čempionātā Edgars Piksons negaidīti izcīnīja astoto vietu sprintā, kas mūsu biatlonam trūcīgajos laikos ir lielisks sasniegums.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+