×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Biatlonistiem jālādē ieroči

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Starptautiskās biatlona federācijas (IBU) kausa izcīņas pirmais posms sestdien un svētdien Zviedrijas mazpilsētā Idrē pirmsolimpisko sacensību sezonu ievadīs arī šajā sporta veidā.


Idrē ir visai pieticīga programma: abās dienās tikai sprints kungiem un dāmām. Svētdien Zviedrijā sāksies arī Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmais posms Estešundā ar daudz plašākām iespējām. Diemžēl ne visiem ļauts tās izmantot.

Latvijā biatlons pēc 2010. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Vankūverā cietis prāvus zaudējumus. Dažādu iemeslu dēļ vairs netrenējas un nestartē mūsu līderi Ilmārs Bricis un Madara Līduma, tāpat Kaspars Dumbris, Kristaps Lībietis, Gerda Krūmiņa, Līga Glāzere un Anete Brice. Tas ietekmējis arī komandas sasniegumu kvalitāti, īpaši iepriekšējā sezonā. Pēc tās PK pirmajos trīs posmos Estešundā, Hohfilcenē (Austrija) un Pokļukā (Slovēnija) startēt individuālajās disciplīnās šogad tiesības ir tikai trim mūsu biatlonistiem, bet tās nav ieguvusi neviena biatloniste. Atliek vien par šīm tiesībām cīnīties IBU kausa sacensībās.

Paredzams, ka Estešundā sezonu sāks Andrejs Rastorgujevs, Edgars Piksons un Artūrs Koļesņikovs. Tieši pēc nedēļas viņi startēs biatlona klasiskajā 20 km distancē, 1. decembrī – sprintā un, ja tajā būs paveicies, dienu vēlāk iedzīšanā. Atbilstoši saviem rezultātiem PK sacensībās piedalīties drīkst arī Rolands Pužulis un Toms Praulītis. Vismaz viens no viņiem komandai pievienosies stafetē PK nākamajā posmā no 7. līdz 9. decembrim Hohfilcenē, bet šonedēļ abu plānos ir sprints Idrē. IBU kausa sacensībās latviešiem atvēlēti pa trim starta numuriem kungu un dāmu konkurencē. To saņemšanai pretendē arī Jānis Bērziņš, Krišjānis Meirāns, Mārcis Paeglītis, Daumants Lūsa, Pēteris Petrovskis, Žanna Juškāne, Baiba Bendika un Inga Paškovska. PK sacensībām biatlonistus trenē Intars Berkulis un Ilgonis Pogulis, startiem IBU kausa izcīņā – Valdis Bērziņš.

Galvenie starti viņiem šosezon būs pasaules čempionātā no 6. līdz 17. februārim Nove Mesto (Čehija), jo tajā tāpat kā iepriekšējā čempionātā Rūpol­dingā (Vācija) biatlonisti cīnīsies par iespējami augstu vietu nāciju vērtējumā, kas katrai valstij noteiks dalībnieku kvotu ziemas olimpiskajās spēlēs 2014. gada februārī Sočos. Rūpoldingā mūsu vīri ieņēma 23. vietu, dāmas – 26. Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidents Jānis Bērziņš seniors intervijā žurnālam “Sports” sacījis, ka kungiem pilnīgi iespējams atgriezties starp pirmajām 20 valstīm, lai uz Sočiem varētu aizvest četrus dalībniekus, bet dāmām jācīnās par divām starta vietām. Vankūverā arī viņas startēja četratā.

Jādomā, tas nebūs viegli, jo LBF budžets ar katru gadu kļūst arvien plānāks. Gatavojoties Vankūverai, valsts atbalsts biatlonistiem bijis apmēram 220 tūkstoši latu gadā, tagad – nepilni 100 tūkstoši. Budžeta deficīta likvidēšanai gandrīz vai cepure jāņem rokā. LBF prezidents stāsta, ka komanda uz pirmā sniega treniņiem Skandināvijā oktobra beigās aizsūtīta ar cerību, ka naudas pietiks arī atpakaļceļam. Taču bez īstas pārliecības, jo LBF budžets patiesībā jau esot izsmelts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+