×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Bībers paziņo, ka nacistu nonāvētā Anna Franka varētu būt viņa pielūdzēja

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Popdziedātājs Džastins Bībers izraisījis sašutuma vētru, pēc Annas Frankas muzeja apmeklējuma paziņojot, ka nacistu nonāvētā ebreju meitene varētu būt viņa pielūdzēja.

19 gadus vecais Bībers kopā ar draugiem un apsardzi nedēļas nogalē apmeklēja Annas Frankas memoriālo māju Amsterdamā.

Pēc apmeklējuma Bībers muzeja viesu grāmatā “Facebook” vietnē ierakstījis, ka redzētais viņu dziļi iedvesmojis, vienlaikus paužot cerību, ka Anna Franka varētu būt viņa pielūzēja.

“Šis apmeklējums bija patiesi iedvesmojošs. Anna bija lieliska meitene. Cerams, ka viņa varētu būt belībere,” viesu grāmatā ierakstījis dziedātājs.

Par belīberiem sevi dēvē kaismīgākie Bībera fani, kas pārsvarā ir pusaugu meitenes.

Tomēr dziedātāja komentārs izraisījis sašutuma vētru “Facebook” tīklā, neskaitāmiem komentētājiem Bīberu pasludinot par idiotisku un aprobežotu.

Ebreju meitenes Annas Frankas sarakstītā dienasgrāmata ir pazīstama visā pasaulē. Tajā Franka apraksta pārdzīvojumus 25 mēnešu laikā, kad viņas ģimene kopā ar van Pelsu ģimeni Otrā pasaules kara laikā slēpās kādas Amsterdamas mājas bēniņos.

1944.gada 4.augustā Frankas ģimenes locekļi tika apcietināti. Anna tika ieslodzīta Osvencimas koncentrācijas nometnē, bet vēlāk pārvesta uz Bergenas-Belzenas koncentrācijas nometni, kur mira 1945.gadā, mēnesi pirms nometnes atbrīvošanas. No Franku ģimenes izdzīvoja tikai tēvs Oto, bet māte Edīte kopā ar meitām Margotu un Annu gāja bojā koncentrācijas nometnē.

Annas Frankas dienasgrāmata tulkota vairāk nekā 60 valodās un tiek uzskatīta par būtisku liecību par nacistu īstenoto holokaustu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+