×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Bibliobuss dodas ceļā!


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Kopā ar Laimu Liepiņu un Ritu Vidēju bibliobusā dodamies pa maršrutu Rolava–Āres–Robežnieki. Laima teic – šis ir viens no īsākajiem ceļa gabaliem.

 

Garākais esot no Bārtas pagasta “Neptūna” caur Briežiem, Sūnciemu, Gaviezes pagastu līdz Mazgaviezei. Kopējais Grobiņas novada bibliobusa maršruts ir ap 350 kilometru. Sākot ap vieniem dienā un turpinot līdz septiņiem astoņiem vakarā: sniegs vai atkusnis, sals vai svelme. Bibliobusam vietējo iedzīvotāju vidū ir liela piekrišana arī šoreiz.

Grobiņas pagasta iedzīvotājs Zigurds teic: “Mani pašu vairāk interesē detektīvromāni – taču ļoti labi, ka bibliobusā ir arī citas jaunas labas grāmatas.” Grobiņas sākumskolas skolēns vienpadsmitgadīgais Andis stāsta, ka vairāk lasot pasakas – ne tautas radītās, bet rakstnieku izdomātās. Uz bibliobusu viņš atnācis kopā ar mazo brāli Valteru (abi attēlā), kurš ieinteresēti pēta bērnu grāmatiņas. Savukārt Elvīra, kurai lasīt ļoti patīkot “jau no laika gala”, priecājas, ka grāmatas “piebraucot klāt”, jo pati tādos cienījamos gados diez vai uz bibliotēku tiktu. Cits riteņotās bibliotēkas cienītājs Rūdolfs, par kuru Laima teic, ka viņš esot viens no bibliobusa prasīgākajiem lasītājiem, gan ne par ko nevēlas sniegt interviju, taču viņa grāmatu izvēle ir cienījama – Ulda Bērziņa tulkotais Korāns. Bet Āru iemītniekam Kārlim ļoti patīkot gan detektīvi, gan vēsturiskie romāni – par Latvijas senatni.

{gallery id=”1748″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+