×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Bibliotēkai dāvina 
”LA” abonementu


Foto - Līksma BebreFoto - Līksma Bebre

Uzzinājuši par Ingrīdas Meierovicas dāvinājumu – “Latvijas Avīzes” abonementu, vairāki lasītāji nevar vien sagaidīt janvāri, kad avīzīte pienāks, saka Vecumnieku novada Valles bibliotēkas vadītāja Ingūna Kļaviņa.

 

“Atzīšos, viena no šādām lasītājām ir arī mana mamma, kurai krustmeita no Anglijas bija uzdāvinājusi četru mēnešu “LA” abonementu, bet kas novembrī beidzās. Viņa ik numuru izlasīja no vāka līdz vākam un vēlāk to deva arī kaimiņienēm. Mamma pie avīzes bija jau pieradusi un tagad stāsta, ka diena bez tās liekoties tukša un gara,” neslēpj Ingūna.

 

Kā pārsteigums Ingūnai bijis I. Meierovicas, pazīstamā politiķa Gunāra Meierovica atraitnes, zvans uz Valli un vaicājums, vai bibliotēkai kā netrūkst. “Neslēpu, ka, protams, visa nepietiek, it īpaši preses izdevumu un pirmām kārtām jau “Latvijas Avīzes”, ko iecienījuši daudzi Valles iedzīvotāji. Un tad sekoja negaidītā Ingrīdas Meierovicas dāvana – “LA” pusgada abonements,” atceras Ingūna.

Bibliotēkā “Latvijas Avīze” nav bijusi jau gadiem ilgi. Un lai gan “Latvijas Avīze” pilnībā lasāma internetā, Ingūna stāsta, ka lasīt elektroniski to nav tik viegli un daudzi vecāki cilvēki to nespēj.

No avīzēm pasūtīta tiek tikai Aizkraukles “Staburags” un “Bauskas Dzīve”. “Tur ir šejienes notikumi, arī sludinājumi. Par pārējo naudu – 200 latiem preses izdevumiem – pasūtām žurnālus, arī “Mājas Viesi” un “Praktisko Latvieti”. Vienu daļu žurnālu pēc izlasīšanas novēl iedzīvotāji,” saka Ingūna.
Valle2_Bebre_16

Par saviem lasītājiem bibliotekāre sauc katru trešo vallieti – apmēram 300 no 900 pagasta iedzīvotājiem. Gadā pašvaldība Valles bibliotēkai grāmatu iegādei atvēl 800 latus, bet novadā ir 10 bibliotēkas. Laba tiesa no 8000 Valles bibliotēkas grāmatu ir cilvēku ziedotas. I. Meierovica vairākkārt dāvinājusi arī grāmatas, šoruden bibliotēkai atdotas gan O. Vācieša, V. Belševicas un trimdas dzejas izlases, gan Kristinas Sabaļauskaites abas “Silva rerum” grāmatas, gan vēl citi vēsturiskie romāni.

I. Meierovica stāsta, ka dāvināt Vallei ir pašsaprotami, jo viņas priekšteči – Tuktēnu dzimtas ļaudis – šajā pagastā dzīvojuši jau vairākus gadsimtus. Kad ģimene Otrā pasaules kara laikā bija devusies bēgļu gaitās, viņa bieži atminējusies Vallē pavadītās vasaras. Tagad, pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas atgriezusies Latvijā, I. Meierovica cenšas dažādi palīdzēt tēva dzimtajam pagastam. Brālis, svinot dzimšanas dienu, viesus lūdzis nenest dāvanas, bet ziedot naudu Valles baznīcai. Arī I. Meierovica savā jubilejā ciemiņus aicinājusi neko nedāvināt viņai, bet ziedot naudu pagasta skolai.

Ingūna teic, ka daudz ko izdevies bibliotēkā izdarīt, pateicoties labdaru un vietējo iedzīvotāju atbalstam. Tā pēc sporta spēlēm Mežmuižā savākts ziedojums Valles bibliotēkai un par naudu iekārtots stūrītis vismazākajiem valliešiem, kuri var rotaļāties laikā, kamēr viņu māmiņas darbojas ar bibliotēkas datoriem. “Varbūt tā audzinām jauno lasītāju paaudzi,” smaida Ingūna.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+