×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Bibliotēkai nodod Vulfsonu ģimenes arhīvu (1)

Emma Bramņika-Vulfsone
Foto: LETAEmma Bramņika-Vulfsone Foto: LETA

Šovakar pulksten četros Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā sabiedrībai atklās žurnālistes Emmas Bramņikas-Vulfsones bibliotēkai nodoto ievērojamā publicista, politiķa, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Mavrika Vufsona (1918 – 2004) un Emmas Bramņikas-Vulfsones arhīvu, portālu LA.lv informēja Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāve Ilga Tālberga.

Mavrika Vulfsona atraitne Emma Bramņika-Vulfsone nodevusi LU Akadēmiskajai bibliotēkai 50 tūkstošus vienību lielu arhīvu, kas ietver Mavrika Vulfsona saraksti latviešu, krievu, vācu un angļu valodā (vēstules Nelsonam Mandelam, Mihailam Gorbačovam, Aleksandram Jakovļevam, Vairai Vīķei-Freibergai, Ingrīdai Ūdrei, Andrim Šķēlem un daudziem citiem politiķiem un sabiedriskiem darbiniekiem), rakstus, runas, piezīmes, personīgos dokumentus, apbalvojumus, fotogrāfijas un grāmatas ar ierakstiem. Otra liela materiālu kopa ir E.Bramņikas-Vulfsones sarakste, runas un to uzmetumi, fotogrāfijas, apbalvojumi un citi sīkmateriāli.

Izstādē apskatāmi arī materiāli par Rīgas Ebreju kopienu – rokraksti, fotogrāfijas un citi dokumenti, tāpat LMA studentu Mavrikam Vulfsonam dāvātās gleznas. Izstādē būs apskatāma profesora rakstāmmašīna un leģendārais melnais dermatīna portfelis, ar kuru Mavriks Vufsons gāja uz lekcijām LMA un kurā bija vēsturiskās runas un dokumenti, kurus viņš nolasīja 1988. gada 2. jūnija Radošo savienību plēnumā un 1989. gadā Maskavā, Kremlī.

Bibliotēkai nodotais arhīvs, kā izteikusies Emma Bramņika-Vulfsone, ir XX gadsimta Latvijas vēsture. Mavriks Vulfsons principiāli un godīgi paudis patiesību par savu valsti un starptautisko attīstību, sekmējot taisnīguma ideju izplatību dažādos veidos – ar runām, grāmatām, lekcijām, intervijām un aktuāliem viedokļiem.

Arhīvu sistematizējusi un prezentācijas izstādi sagatavojusi LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas vadītāja Gunta Jaunmuktāne.

Izstāde LU Akadēmiskajā bibliotēkā būs skatāma līdz 7. martam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vulfsons ir latviešu virsnieku slepkava. Un slepkavām vieta ir citur… .

Draugiem Facebook Twitter Google+