×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Bibliotēkās atgriezīsies “Plašā apvāršņa konkurss”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada pavasarī, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadskārtu, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļu) rīkos “Plašā Apvāršņa konkursu” jaunajiem lasītājiem. Tā galvenais temats būs Raiņa un Aspazijas darbi, idejas un dzīvesstāsti, kuri tiks aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

“Plašā Apvāršņa konkurss” ļaus pulcēt lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus. Šis pasākums daudzām Latvijas bibliotēkām un skolām pazīstams jau kopš 2007. un 2008. gada.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

“Bibliotēkām, kuras darbojas nacionālajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu un jauniešu žūrija” un kurās ir izveidojušās aktīvas jauno lasītāju grupas, “Plašā Apvāršņa konkurss” ir laba iespēja aizpildīt nepieciešamību pēc kopīgiem uzdevumiem un pasākumiem “Bērnu un jauniešu žūrijas” darbības starplaikā,” norāda LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

“Plašā Apvāršņa konkursa” ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veidos arī pasākuma saturu.

Konkursu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Jūrmalas, Balvu, Cēsu, Talsu, Salaspils un Bauskas pašvaldības, Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+