Viedokļi
Aptaujas

Vai esat gatavi atbalstīt novadu bibliotēkas?5


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Evija Trifanova/LETA

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Pēdējās mazās saliņas iznīcināt – nu nē! Cik tad sen, kā bijām spiesti slēgt Zlēku pamatskolu, atstājot pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis”. Taču bibliotēka, kas atrodas Zlēku pagasta pārvaldes ēkas pirmajā stāvā un kas ir viena no pašām aktīvākajām visā mūsu lielajā novadā, jānotur par katru cenu. Tur taču dzīve grozās! Un tā arī citos pagastos. Daudzviet bibliotēka atrodas netālu no skolas. Pēc mācību stundām nav jānīkst, gaidot autobusu, – bibliotēkā taču tik interesanti. Mēs netaisāmies neko samazināt – ne bibliotēku skaitu, ne bibliotekāru slodzes.”

 

Ināra Silicka, Kārsavas novada domes priekšsēdētāja: “Jā, jā, dzirdēti dažādi mājieni – dārgi, saimnieciski nav lietderīgi, jātaupa nauda. Vai tad to, ko lauku cilvēkiem nozīmē bibliotēka, drīkst naudā mērīt? Mūsu novadā ir astoņas publiskās bibliotēkas, Mežvidu pagastā pat divas, Malnavas pagastā tāpat. Mums ir trīs ciemu centri bez neviena veikala, toties bibliotēka ir katrā. Bibliotēkas nedrīkst aiztikt! Bibliotēka ir kultūras un sociālās vides centrs. Bibliotēka cilvēkos uztur pozitīvu garu. Piemēram, atnāk dzīves noguris cilvēks, bibliotekāre viņu ļoti labi pazīst, parunājas, uzreiz kļūst vieglāk. Vēl iedod palasīt kādu piemērotu avīzes vai žurnāla rakstu. Palīdz! Un kā vēl! Bibliotekāre zina, kas katram cilvēkam ir labākais atbalsts. Nedrīkst aizmirst, ka laukos bibliotēkas apmeklētājs pārsvarā ir gados vecs cilvēks, kam mājās nav interneta pieslēguma.”

 

Vija Dzene, Aknīstes novada domes priekšsēdētāja: “Lai cik grūti, neko nemainām, bibliotēkām jābūt patiešām bibliotēkām. Mums ir trīs bibliotēkas, katru gadu paredzam līdzekļus gan preses izdevumu pasūtīšanai, gan jauno grāmatu iegādei. Un kur tad vēl publiskie pasākumi bibliotēkās!”

LA.lv