×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Vai esat gatavi atbalstīt novadu bibliotēkas? (5)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ilustratīvs attēls

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Pēdējās mazās saliņas iznīcināt – nu nē! Cik tad sen, kā bijām spiesti slēgt Zlēku pamatskolu, atstājot pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis”. Taču bibliotēka, kas atrodas Zlēku pagasta pārvaldes ēkas pirmajā stāvā un kas ir viena no pašām aktīvākajām visā mūsu lielajā novadā, jānotur par katru cenu. Tur taču dzīve grozās! Un tā arī citos pagastos. Daudzviet bibliotēka atrodas netālu no skolas. Pēc mācību stundām nav jānīkst, gaidot autobusu, – bibliotēkā taču tik interesanti. Mēs netaisāmies neko samazināt – ne bibliotēku skaitu, ne bibliotekāru slodzes.”

 

Ināra Silicka, Kārsavas novada domes priekšsēdētāja: “Jā, jā, dzirdēti dažādi mājieni – dārgi, saimnieciski nav lietderīgi, jātaupa nauda. Vai tad to, ko lauku cilvēkiem nozīmē bibliotēka, drīkst naudā mērīt? Mūsu novadā ir astoņas publiskās bibliotēkas, Mežvidu pagastā pat divas, Malnavas pagastā tāpat. Mums ir trīs ciemu centri bez neviena veikala, toties bibliotēka ir katrā. Bibliotēkas nedrīkst aiztikt! Bibliotēka ir kultūras un sociālās vides centrs. Bibliotēka cilvēkos uztur pozitīvu garu. Piemēram, atnāk dzīves noguris cilvēks, bibliotekāre viņu ļoti labi pazīst, parunājas, uzreiz kļūst vieglāk. Vēl iedod palasīt kādu piemērotu avīzes vai žurnāla rakstu. Palīdz! Un kā vēl! Bibliotekāre zina, kas katram cilvēkam ir labākais atbalsts. Nedrīkst aizmirst, ka laukos bibliotēkas apmeklētājs pārsvarā ir gados vecs cilvēks, kam mājās nav interneta pieslēguma.”

 

Vija Dzene, Aknīstes novada domes priekšsēdētāja: “Lai cik grūti, neko nemainām, bibliotēkām jābūt patiešām bibliotēkām. Mums ir trīs bibliotēkas, katru gadu paredzam līdzekļus gan preses izdevumu pasūtīšanai, gan jauno grāmatu iegādei. Un kur tad vēl publiskie pasākumi bibliotēkās!”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. ko dod novada bibliotēka, Atbildēt

  kad līdz tai ir 100 km jābrauc ?
  Katrā pagastā vajag organizēt grāmatu maiņas punktu !
  Nav obligāti jābūt pilnam grāmatu komplektam – var realizēt internetā pieprasīšanu no citas bibliotēkas, bibliobusus u.t.t.

  • laukos grāmatas lasa pārsvarā nabadzīgie iedzīvotāji.
   Iztikušajiem ir interese pētīt netā kājstarpes, nevis lasīt daiļdarbus…

 2. Bibliotēkām ir rīkojums: ja kāda grāmata tik un tik gadus nav izmantota, tā ir jānoraksta. Līdz ar to iznīcināts milzīgs daudzums vērtīgu grāmatu, nereti tās, ko dāvinājuši trimdas latvieši. Liepājas izgāztuvē varējām pērles atrast. Un tagad lai es pērles dāvinātu izmešanai?

 3. un tomēr- daudzi līdzšinējie lasītāji kļuvuši veci, vairs nelasa, jo redz slikti, vai pat nomiruši

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+