×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Vai esat gatavi atbalstīt novadu bibliotēkas? (5)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ilustratīvs attēls

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Pēdējās mazās saliņas iznīcināt – nu nē! Cik tad sen, kā bijām spiesti slēgt Zlēku pamatskolu, atstājot pirmsskolas izglītības iestādi “Rūķītis”. Taču bibliotēka, kas atrodas Zlēku pagasta pārvaldes ēkas pirmajā stāvā un kas ir viena no pašām aktīvākajām visā mūsu lielajā novadā, jānotur par katru cenu. Tur taču dzīve grozās! Un tā arī citos pagastos. Daudzviet bibliotēka atrodas netālu no skolas. Pēc mācību stundām nav jānīkst, gaidot autobusu, – bibliotēkā taču tik interesanti. Mēs netaisāmies neko samazināt – ne bibliotēku skaitu, ne bibliotekāru slodzes.”

 

Ināra Silicka, Kārsavas novada domes priekšsēdētāja: “Jā, jā, dzirdēti dažādi mājieni – dārgi, saimnieciski nav lietderīgi, jātaupa nauda. Vai tad to, ko lauku cilvēkiem nozīmē bibliotēka, drīkst naudā mērīt? Mūsu novadā ir astoņas publiskās bibliotēkas, Mežvidu pagastā pat divas, Malnavas pagastā tāpat. Mums ir trīs ciemu centri bez neviena veikala, toties bibliotēka ir katrā. Bibliotēkas nedrīkst aiztikt! Bibliotēka ir kultūras un sociālās vides centrs. Bibliotēka cilvēkos uztur pozitīvu garu. Piemēram, atnāk dzīves noguris cilvēks, bibliotekāre viņu ļoti labi pazīst, parunājas, uzreiz kļūst vieglāk. Vēl iedod palasīt kādu piemērotu avīzes vai žurnāla rakstu. Palīdz! Un kā vēl! Bibliotekāre zina, kas katram cilvēkam ir labākais atbalsts. Nedrīkst aizmirst, ka laukos bibliotēkas apmeklētājs pārsvarā ir gados vecs cilvēks, kam mājās nav interneta pieslēguma.”

 

Vija Dzene, Aknīstes novada domes priekšsēdētāja: “Lai cik grūti, neko nemainām, bibliotēkām jābūt patiešām bibliotēkām. Mums ir trīs bibliotēkas, katru gadu paredzam līdzekļus gan preses izdevumu pasūtīšanai, gan jauno grāmatu iegādei. Un kur tad vēl publiskie pasākumi bibliotēkās!”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. ko dod novada bibliotēka, Atbildēt

  kad līdz tai ir 100 km jābrauc ?
  Katrā pagastā vajag organizēt grāmatu maiņas punktu !
  Nav obligāti jābūt pilnam grāmatu komplektam – var realizēt internetā pieprasīšanu no citas bibliotēkas, bibliobusus u.t.t.

  • laukos grāmatas lasa pārsvarā nabadzīgie iedzīvotāji.
   Iztikušajiem ir interese pētīt netā kājstarpes, nevis lasīt daiļdarbus…

 2. Bibliotēkām ir rīkojums: ja kāda grāmata tik un tik gadus nav izmantota, tā ir jānoraksta. Līdz ar to iznīcināts milzīgs daudzums vērtīgu grāmatu, nereti tās, ko dāvinājuši trimdas latvieši. Liepājas izgāztuvē varējām pērles atrast. Un tagad lai es pērles dāvinātu izmešanai?

 3. un tomēr- daudzi līdzšinējie lasītāji kļuvuši veci, vairs nelasa, jo redz slikti, vai pat nomiruši

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+