×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Bibliotēkas vadītāja: Valstij jānosaka, cik pašvaldībām tērēt grāmatu iegādei

gramatas_biblioteka2

Kamēr ar Ministru kabineta noteikumiem neregulēs, kāda ir minimālā summa, cik pašvaldībām ir jātērē grāmatu iegādei uz vienu iedzīvotāju, uzlabojumi nav gaidāmi, – komentējot katastrofālo situāciju ar līdzekļu trūkumu grāmatu iegādei, “Rietumu Radio” sacīja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas (LCZB) vadītāja Ilga Erba.

Viņa atgādināja, ka iepriekš šādi regulējoši Ministru kabineta noteikumi, kas noteica, ka uz vienu iedzīvotāju grāmatu iegādei nedrīkst tērēt mazāk par 30 santīmiem, ir bijuši, taču tie ir grozīti un ir kļuvuši tikai par rekomendējošiem jeb ieteicošiem.

Runājot par situāciju Liepājā, Erba atzina, ka 2007.gadā, kad viņa sākusi strādāt par direktori, pašvaldība grāmatu iegādei atvēlējusi vien 17 santīmus uz iedzīvotāju. Pērn tie bijuši 30 santīmi, un, kā atzina Erba, šogad finansējums ir “vēl par kapeiku lielāks”.

“Ieteicamā robeža ir sasniegta, taču drīz tā var izrādīties nepietiekama, jo pašlaik Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliogrāfijas institūts sadarbībā ar izdevējiem strādā pie obligātā eksemplāra likuma grozījumiem. Pieļauju, ka, likumu grozot, ne mūsu, ne Daugavpils bibliotēka šo obligāto eksemplāru vairs nesaņems,” informēja Erba, norādot, ka grozījumu iniciatori ir izdevēji, kuri ar šo situāciju nav mierā un ciešot zaudējumus.

Direktore atgādina, ka obligāto eksemplāru LCZB ar nelieliem pārtraukumiem saņem jau kopš 1936.gada un tas ir būtisks atspaids grāmatu krātuvei. “Jāgatavojas brīdim, kad šī obligātā eksemplāra nebūs, un grāmatu iegādei Liepājā noteikti jāplāno lielāki līdzekļi,” skaidro Erba. Grāmatu pirkšanai bibliotēka tērējot ne vien pašvaldības piešķirtos, bet arī pašu par maksas pakalpojumiem iegūtos līdzekļus.

Kā norāda Erba, pašvaldību piešķirtais finansējums grāmatu iegādei Latvijā ir atšķirīgs un “Liepāja šai ziņā nav pirmajās rindās”. Ventspils pašvaldība uz vienu iedzīvotāju grāmatu iegādei tērējot vienu latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+