×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Bibliotēku nedēļā piedāvās tikšanās ar Pūci, Joņevu, Volkovu un citiem

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

No 20. līdz 26. aprīlim Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs risināsies tradicionālās Bibliotēku nedēļas sarīkojumi, portālam LA.lv pastāstīja RCB pārstāve Daina Ģeibaka.

Bibliotēku nedēļa ir ikgadējs starptautisks pasākums, kura laikā bibliotekāri stāsta un rāda cilvēkiem visu, kas bibliotēkā labs un vērtīgs, apmeklētāji tiek aicināti piedalīties arī tematiskos pasākumos, apskatīt izstādes un tikties ar interesantiem cilvēkiem.

Šīgada Bibliotēku nedēļas moto ir “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. “Šie Raiņa vārdi attiecas arī publisko bibliotēku, kas no vietas, kur cilvēki pārsvarā iegriezās, lai paņemtu uz mājām grāmatas un pēc divām nedēļām tās atnestu atpakaļ, pārvērtusies par vietu, kur līdztekus visiem līdzšinējiem pakalpojumiem tiek piedāvāta profesionāla nepieciešamās informācijas atlase, plašs izglītojošu un izklaidējošu pasākumu klāsts, datorkursi un individuālas apmācības, koncerti un diskusiju vakari, kur tiek piedāvāta telpa dažādām interešu grupu nodarbībām, kā arī vienkārši mājīga vide savstarpējai saskarsmei,” norāda Ģeibaka.

RCB Bibliotēku nedēļā pieaugušajiem piedāvā tikšanos gan ar “Pūcesbērna patieso piedzīvojumu Padomijā” autoru Kasparu Pūci, gan psihoterapeitu un pārmaiņu treneri Artūru Šulcu, savukārt bērnus gaida lasīšanas akciju “Pie Raiņa” Esplanādē. RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas “Jelgava 94” autoru Jāni Joņevu, RCB Ķengaraga filiālbibliotēka – ar bērnu rakstnieku un mākslinieku Vladimiru Novikovu, bet RCB Pļavnieku filiālbibliotēka – ar grāmatas “Latvijas dievnami” autori Vivantu Volkovu. Iecerētas arī citas tikšanās un pasākumi. Informācija par Bibliotēku nedēļas norisi meklējama un atrodama Rīgas Centrālās bibliotēkas mājaslapā www.rcb.lv.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļa ik gadus tiek rīkota tajā aprīļa nedēļā, kurā iekrīt 23. datums, Jurģi jeb Svētā Jura diena. Kataloniešu leģenda vēsta, ka šajā dienā Svētais Juris nonāvējis pūķi un izglābis princesi, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsonības spēku. Vietā, kur izlijušas pūķa asinis, uzplaukusi roze, tādēļ, pieminot šo varoņdarbu, cilvēki 23. aprīlī dāvina viens otram rozes un grāmatas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+