×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Bibliotēku nedēļa Rīgā šogad veltīta kultūrvēsturisko bagātību saglabāšanai

foto - Letafoto - Leta

Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) no 22. līdz 27.aprīlim notiks ikgadējā Bibliotēku nedēļu, kura šogad galvenokārt veltīta kultūrvēsturisko bagātību saglabāšanai un izmantošanas iespējām publiskajā bibliotēkā, aģentūrai BNS pavēstīja domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde.

Šogad Bibliotēku nedēļas moto visā Latvijā ir “Mantojuma sardzē”.

Bibliotēku nedēļas laikā gan RCB, gan tās filiālēs varēs iepazīties ar dažādu Rīgas apkaimju un vietējo kopienu kultūras dzīvei un ievērojamām personībām veltītiem materiāliem, kā arī dažādām novadpētnieciskām datubāzēm, tiks rīkotas arī ekskursijas. Piemēram, RCB Grīziņkalna filiālbibliotēka piedāvā ekskursiju pa Vārnu un Krāsotāju ielu kopā ar vēsturnieku Voldemāru Eihenbaumu, RCB filiālbibliotēka “Rēzna” – pa Latgales priekšpilsētas kultūrvēsturiskajām vietām, bet RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka – pa bibliotēkas tuvāko apkaimi ar spēlēm un radošām aktivitātēm bērniem.

Tradicionāli Bibliotēku nedēļā tiek rīkotas dažādas tikšanās. RCB filiālbibliotēkā “Vidzeme” viesosies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane. Iecerēta arī tikšanās ar rakstniekiem Vitu Štelmaheri, Ilzi Liliānu Milleri, Juri Zvirgzdiņu, Noru Ikstenu, tulkotāju Daci Meieri, LTV “Panorāmas” žurnālisti Maiju Miglu, bērnu grāmatu ilustratori Jekaterinu Beļajevu, folkloristi Andu Ābeli, apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvjiem un citiem.

RCB ārējais apkalpošanas punkts Dienas aprūpes centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem savukārt rīkos tematisku pasākumu “Armēņu kultūra un tradīcijas”, kurā piedalīsies Rīgas Armēņu kopienas priekšsēdētājs Aleksandrs Geronjans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+