Bičevskis kaujas, E. Kulda iemet, Latvija progresē (plus video) 0

Latvijas hokeja valstsvienība, turpinot gatavošanos maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, svētdien ar rezultātu 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) piekāpās Krievijas olimpiskajai izlasei.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva uzbrucējs Edgars Kulda.

Latvijas izlase abus vārtus ielaida pirmā perioda vidū. Vispirms pēc mačā nospēlētām desmit minūtēm Zahars Arzamacevs vairākuma pēdējā sekundē panāca 1:0 krievu labā. Ar to gan mājinieku likstas nebeidzās, jo nepilnu pusotru minūti vēlāk Antons Burdasovs dubultoja viesu pārsvaru. Perioda beigās Māris Bičevskis, aizstāvot Miku Indraši, izvicināja dūres ar Jaroslavu Dibļenko, par ko tika noraidīts līdz spēles beigām.

Otrajā periodā Latvijas izlasei bija trīs vairākumi, taču neviens no tiem netika izmantots. Tāpat asumi turpinājās arī trešajā trešdaļā, kuras 13.minūtē Artūrs Kulda izplūcās ar Andreju Svetlakovu. Spēlējot četratā pret četriem, mājinieki izlīdzināja rezultātu, kad Aleksandra Jerofejeva mestajai ripai nūju pielika Miks Indrašis un Kulda, kurš panāca 1:2. Pamatlaika beigās mājinieki nomainīja vārtsargu Ivaru Punnenovu pret sesto laukuma spēlētāju, turklāt tika pie vairākuma, kas gan augļus nenesa un Latvijas piedzīvoja zaudējumu.

Šīs izlases savstarpēju cīņu aizvadīja jau sestdien, kad Boba Hārtlija debijā pie Latvijas izlases stūres mājinieki kapitulēja ar 0:5.

Šajā mačā Latvijas izlases rindās debitēja Georgs Golovkovs un Gatis Gricinskis. Tikmēr komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš joprojām turpina atkopties no savainojuma, kopā ar treneriem atradās uz vienības soliņa, līdz ar to uz ledus bija tikai viņa asistenti Lauris Dārziņš, Gints Meija un Guntis Galviņš.

Traumas dēļ pasaules čempionātā nepiedalīsies uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, turklāt savainoti ir arī Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs.

Krievijas komandas sastāvā dalībai mačos pret Latviju iekļauti tikai Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) spēlējošie U-25 vecuma hokejisti, bet lielākā pārstāvniecība bija no regulārās sezonas uzvarētājas Maskavas CSKA – desmit. Komandas sastāvā sākotnēji bija talantīgais uzbrucējs Kirils Kaprizovs, taču traumas dēļ viņš palika ārpus pieteikuma abos mačos.

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija palīgi ir Žaks Klutjē un Artis Ābols, kurš gan pagaidām vēl tāpat kā Kārlis Zirnis nav ieradies Latvijā, tāpēc treniņiem piesaistīts Ronalds Ozoliņš no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga”, kā arī Igors Smirnovs, kurš šosezon trenēja Latvijas virslīgas klubu “Rīga”. Tāpat dažbrīd komandai uz ledus palīdz arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) speciālists Aldis Āboliņš.

Pēc spēlēm ar Krieviju Latvijai 7. un 8.aprīlī Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros Daugavpilī būs mači ar Baltkrieviju.

Pēc tam Hārtlija vadītā komanda 14. un 15.aprīlī izbraukumā tiksies ar Zviedriju, 21. un 22.aprīlī “Arēnā Rīga” tiks spēlēts ar Franciju, bet 30.aprīlī un 1.maijā būs mači izbraukumā pret Vāciju.

Pasaules čempionātā Ķelnē A apakšgrupā Latvija tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju.

Latvijas hokeja izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi – Jānis Kalniņš (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Dāvis Grigals (“Rīga”), Ivars Punnenovs (Langnau “Tigers”, Šveice);

aizsargi – Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Jerofejevs, Guntis Galviņš, Georgijs Pujacs, Ralfs Freibergs, Jēkabs Rēdlihs, Kristaps Zīle, Uvis Balinskis (visi – Rīgas “Dinamo”), Artūrs Kulda (Helsinku “Jokerit”, Somija), Pauls Svars (“Rīga”);

uzbrucēji – Gints Meija, Māris Bičevskis, Miks Indrašis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Roberts Lipsbergs, Edgars Kulda, Georgs Golovkovs, Lauris Dārziņš (visi – Rīgas “Dinamo”), Gatis Sprukts, Kirils Galoha, Frenks Razgals (visi – “Rīga”), Toms Andersons (“Thurgau”, Šveice), Koba Jass, Sandis Zolmanis (abi – “Kurbads”), Oļegs Šišļaņņikovs (Hokeja skola “Rīga”), Filips Gundars Buncis (Džonstaunas “Tomahawks”, NAHL), Gatis Gricinskis (“Lustenau”, Austrija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice).