Viedokļi
Komentāri

Franks Gordons: Biedē ar “drausmīgu triecienu” no Austrumiem18


Franks Gordons
Franks Gordons
Foto – Timurs Subhankulovs

Ar Rīgas krievu avīzes “Segodņa” saistītajā interneta portālā “Vesti” kāds Aleksandrs Homenko uztraucas par to, ka NATO dara visu, lai spiestu Krieviju dot “drausmīgu triecienu” Latvijai, kura, tāpat kā abas pārējas Baltijas valstis, stāvot “uz bezdibeņa malas”.

Šis autors apraksta, kā Baltijas valstu ārlietu ministri griezušies pie visai kareivīgā Džona Boltona – ASV prezidenta padomnieka nacionālās drošības jautājumos – ar lūgumu/prasību palielināt NATO dalībvalstu militāro klātbūtni Baltijā. Homenko tūdaļ māj, var teikt, ar sētas mietu: “Krievija paredzēja ārvalstu militārās klātbūtnes straujo kāpinājumu pie savām robežām un nekad (!) neļaus NATO aliansei grozīt pastāvošo spēku samēru Baltijas reģionā.”

Autors liek saprast, ka galu galā “Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotajiem nāksies ciest” un šīs trīs valstis varot sev līdzi uz bezdibeni vest arī “pagaidām (!) plaukstošo Eiropu”. Homenko turpina draudēt: “Krievija, kurai kara perspektīva sagādā rūpes, atgādina uzvilktu atsperi (..) un varētu reaģēt uz spiedienu no ārpuses. Un, tā kā Krievijas konvencionālais militārais potenciāls ir manāmi vājāks nekā ASV/NATO potenciāls, pieaug kodoleskalācijas varbūtība Krievijas un ASV/NATO konflikta gadījumā.”

Var saprast, ka “Vesti” autors atspoguļo Kremļa nervozitāti sakarā ar Boltona (un tātad arī prezidenta Trampa) gatavību militāri stiprināt Baltijas aizsardzības spēju.

Diemžēl pamats nervozitātei ir arī Rietumeiropai: sakarā ar Vācijas “ceturtā sasaukuma” kancleres Angelas Merkeles tikšanos ar Vladimiru Putinu Sočos žurnāls “Der Spiegel” rak-sta, ka Krievijas prezidentam ir darīšana ar Eiropu, kura sairst, tāpat kā “Austrumu bloks” ap 1989. gadu… Jā, Rietumu un “Putinijas” pretstāve ir daudzšķautņaina.

Pašā Krievijā Kremļa “galmam” pretī stāv dūšīgs vīrs, kura izredzes diemžēl ir gaužam švakas. 19. maijā Maskavā notika jaunas partijas dibināšanas sapulce. Tā ir “Korupcijas apkarošanas fonda” vadītāja Alekseja Navaļnija partija, kas sauksies “Rossija buduščego” – “Nākotnes Krievija”. Nelaime ir tā, ka diez vai jaunajai partijai vispār izdosies reģistrēties, kā pienākas pēc likuma. Zīmīgi, ka pats Navaļnijs savas partijas dibināšanas sapulcē nav bijis klāt, jo atrodas “administratīvā apcietinājumā” par to, ka 5. maijā Maskavā organizējis neatļautu mītiņu ar saukli “Viņš mums nav cars!”.

LA.lv