Mobilā versija
+4.7°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Biedē ar eirozonas beigu sākumu (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ja Grieķija būs spiesta pamest eirozonu, Spāniju un Itāliju var piemeklēt līdzīgs liktenis, intervijā itāļu laikrakstam “Corriere della Sera” paziņojis Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

“Tas būtu eirozonas beigu sākums,” sacīja Grieķijas premjers. “Ja Eiropas politiskā vadība nespēj tikt galā ar tādu problēmu kā Grieķija, kas veido 2% no tās ekonomikas, kā tirgi reaģēs uz valstīm, kam ir daudz lielākas problēmas, piemēram, tādām kā Spānija vai Itālija, kam ir divu triljonu eiro valsts parāds?” sacīja Ciprs. “Ja Grieķija bankrotēs, tirgi nekavējoties lūkosies pēc nākamā upura. Ja sarunas būs neveik­smīgas, Eiropas nodokļu maksātāju izmaksas būs milzīgas,” viņš piebilda. “Eiropai un starptautiskajām finanšu iestādēm jāatzīst, ka taupība ir cietusi neveiksmi. Tas nav viegls lēmums,” sacīja Ciprs. Starptautiskajiem aizdevējiem un Grieķijai jāvienojas par reformu plānu Grieķijai, kas ļautu izmaksāt pēdējos 7,2 miljardus eiro palīdzības finansējuma Atēnām, novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas. Vienošanās ir jāpanāk līdz šā mēneša beigām, lai Grieķija iegūtu naudu kārtējā parādu maksājuma veikšanai SVF.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. neloģiski biedēt ar beigu sākumu, ja nav bijis sākuma sākuma 🙂

  2. Ciprs galvu saspiedis. Nevajag dzīvot pāri saviem līdzekļiem!!!

  3. es esmu idiots

Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+