×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Latvijas krievus biedē ar “slepeniem ieročiem” Ādažos (42)

viltuszina
Aicinājums

Neļausim meliem izplatīties!
Ja jums rodas aizdomas, ka lasāt, klausāties vai skatāties viltus ziņu, tad informējiet par to "LA" redakciju, rakstot uz atmaskots@la.lv. Pārbaudīsim un noskaidrosim, no kurienes meliem aug kājas, un uzsitīsim pa pirkstiem garajām rokām.

Bildē redzami divi aizsargtērpos ģērbti stāvi, kādus parasti mēdz rādīt fantastikas filmās par bīstamu vīrusu izplatību. Rubrika “Eskalācija” un virsraksts “Kaujaslauks: Latvija”. Tā avīze “Segodņa” (iepriekš pazīstama kā “Vesti segodņa”) aprīļa nogalē pasniegusi sensacionālu ziņu, ka NATO Ādažos gatavojas izmēģināt bioloģiskos un psiholoģiskos ieročus. Avīzes žurnālists Grigorijs Antonovs atsaucas uz “Krievijas ekspertiem”, rakstā gan citēts tikai viens – ģenerālleitnants Jurijs Ņetkačevs.

Ieroču izmēģināšana esot paredzēta NATO mācībās “Summer Shield 14” (notika no 17. līdz 30. aprīlim), un tajās tiekot izmēģināts uzbrukums Krievijai (“НАТО в Латвии отрабатывает нанесение ударов по РФ.”). Nav laista garām iespēja pasniegt šīs mācības kā draudus Latvijā dzīvojošajiem krieviem. “Karadarbības NATO manevros ieplānotas, ņemot vērā sociālās pretrunas, ko dažās alianses valstīs rada krievvalodīgie iedzīvotāji. Nav noslēpums, ka Latvijā un citās Baltijas valstīs viņi tiek uztverti ar zināmu naidīgumu. Turklāt arī no vairākiem Rietumu politiķiem ir izskanējušas bažas, ka Krievija Baltijas republikās varētu izmantot savus tautiešus, lai izspēlētu “Krimas scenāriju”,” raksta avīze, atsaucoties uz Krievijas laikrakstu “Ņezavisimaja gazeta”. Tiek pieminēts, ka martā kāda Vācijas darbā iekārtošanas aģentūra esot vervējusi krievu izcelsmes cilvēkus, kas kā statisti varētu piedalīties militārās mācībās – tas esot nepieciešams, lai izstrādātu jaunas hibrīdkara metodes. Krievi tad arī būšot tie, uz kuriem, iespējams, izmēģināšot jaunos ieročus.

Viltus ziņu pārtvēris arī interneta portāls "Baltnews". Ekrānšāviņš no "Baltnews"Viltus ziņu pārtvēris arī interneta portāls "Baltnews". Ekrānšāviņš no "Baltnews"

Izcelsme un izplatība

“Segodņa” rakstā izmantotie citāti tiešām ņemti no Krievijas laikraksta “Ņezavisimaja gazeta” (“NG”). Akcenti gan ir pamainīti – Maskavas izdevums vairāk uzsver, ka mācībās tiek inscenēts uzbrukums Krievijai, bet Latvijas informatīvajā telpā šīs ziņas centrā nonākuši tieši “slepenie ieroči”, kā arī potenciālie draudi vietējiem krieviem. Ziņa izplatīta pa dažādiem kanāliem. Piemēram, tā publicēta arī interneta lapā “vesti.lv”. Savukārt cits Baltijā izplatīts interneta portāls krievu valodā “Baltnews” to pasniedz ar virsrakstu: “”Ņezavisimaja gazeta”: NATO Ādažos var pielietot jaunu līdzekli, kas ietekmē cilvēka psihi.”

Atmaskojums

“Segodņa” publicētie attēli nav no Ādažu bāzes. Tie ir fragmenti no interneta vietnē “Youtube” atrodamajiem ASV jūras kājnieku treniņiem 2016. gada decembrī. Redzamajā situācijā nekādi jauni ieroči netiek izmēģināti, bet karavīrus instruē, kā būtu jārīkojas ķīmisko, radioaktīvo vai bioloģisko uzbrukumu gadījumos. Tātad runa ir par aizsardzību, nevis uzbrukumu, lai gan propagandas nolūkiem to ir ērti sagrozīt. Latvijas Aizsardzības ministrijas komentārs: “Starptautiskajās mācībās “Summer Shield XIV” netika inscenēts uzbrukums Krievijai. Šo starptautisko mācību mērķis bija trenēt iesaistīto valstu kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma spēju integrēšanu bataljona un brigādes līmeņa aizsardzības operācijās. Ne šajā, ne arī citos NATO vingrinājumos nav plānots izmantot fiziska, bioloģiska un cita rakstura paņēmienus, kas ietekmē cilvēka psihi un uzvedību.”

Starp citu, “slepenie ieroči” ir tēma, ar ko Krievijas “militārie eksperti” ne vien biedē, bet arī lielās. Medijos arvien biežāk parādās informācija, ka Krievijā esot radīts kāds jauns, varens ierocis, kas tuvākajā laikā pamatīgi mainīšot spēku samēru pasaulē.

Atbalsta:

kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Krievu onānoist sola visu pasauli ar spermas strūklu noslaucīt:))

 2. Man jau staņas pilnas.

  • Это логично, так и должно быть. Когда же ты угомонишься, хорёк вонючий! Прекрати воровать чужие ники, падаль!

 3. Tiek pieminēts, ka martā kāda Vācijas darbā iekārtošanas aģentūra esot vervējusi krievu izcelsmes cilvēkus, kas kā statisti varētu piedalīties militārās mācībās – tas esot nepieciešams, lai izstrādātu jaunas hibrīdkara metodes. Krievi tad arī būšot tie, uz kuriem, iespējams, izmēģināšot jaunos ieročus.
  ====================
  Ja vadās no realitātes un milzīgās krievu 5 kolonnas LV, tad tā varētu būt, ja valsti vadīti valsts patrioti un gaodavīri, bet tie vairumā jau 91-92 tika iznīdēti, izēsti, bet atlikušos piebeidza visādos veidos.
  Tāpēc mūsu valstī ir desmitiem tūkstoši patrioti, bet valdībā un Saeimā škiet tikpat, kā neviena!

 4. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  Tiek pieminēts, ka martā kāda Vācijas darbā iekārtošanas aģentūra esot vervējusi krievu izcelsmes cilvēkus, kas kā statisti varētu piedalīties militārās mācībās – tas esot nepieciešams, lai izstrādātu jaunas hibrīdkara metodes. Krievi tad arī būšot tie, uz kuriem, iespējams, izmēģināšot jaunos ieročus.
  ====================
  Ja vadās no realitātes un milzīgās krievu 5 kolonnas LV, tad tā varētu būt, ja valsti vadīti valsts patrioti un gaodavīri, bet tie vairumā jau 91-92 tika iznīdēti, izēsti, bet atlikušos piebeidza visādos veidos.
  Tāpēc mūsu valstī ir desmitiem tūkstoši patrioti, bet valdībā un Saeimā škiet tikpat, kā neviena!

 5. Gebelsa skolnieki? Atbildēt

  Ari Gebelss teica ka jamelo tik nekaunigi,ka neviens nevaretu iedomaties ka var melot tik nekaunigi. Te nu skolnieki parspej savu skolotaju.

 6. Trakas lietas notiek Krievijas tālos austrumos,tālu no Ādažiem.Putins izīrē ķīniešiem milzīgas zemes platības uz 50 g. par nieka 5$ par ha, bet krievu vīriešus no turienes sūta karot pret ukraiņu ,,fašistiem,,.Kā žēlojās viens ievērojams krievu politologs tur palikušās sievas pievāc ķīnieši un šajās teritorijās dzimstot daudz jaunu ķīniešu.

 7. Ješka Džeffersons no Toledo Atbildēt

  Vai tad maskaļi nemirst no pašu pirdiena?

 8. Visus šos krievu mērgļus, kas nodarbojas ar melīgu propogandu un viņu atbalstītājus vienkārši jāizraida no tās nešķīstās zemes uz saulaino tāli. Viņi jau nezin cik tur ir jauki un kā tur viņus gaida. Bet mūsu specdienestu vadībai ar nātrēm – kūtspakaļā augušām.

 9. Наоборот. Полное впечатление, что вас всех из библиотечного сарая облучают чем то специально, прямо как в кино. Вы после такой обработки мыслить самостоятельно не можете совсем.

 10. Grāfiene belobrisā Atbildēt

  Kādas,problēmas,ņemam koferus un vālējam pāri Zilupei palīdzēt Vovikam roģinu saulītē celt.

 11. Palaida jau arī kaut ko – pirmajā mācību dienā daudziem palika slikti, pazīmes, drebulis. asinsspiediena celšanās, pulsa paātrināšanās, spiediens galvā un ģībšana.

  • Iespējams,ka kādam lētticīgam cilvēciņam,kurš tic Krievijas ziņu kanāliem,palika nelāgi ap dūšu,ieraugot tās viltus ziņas …….tomēr-nav ticamas informācijas,ka Ādažos būtu novērojama masveida neizskaidrojama cilvēku ģībšana!

   • Vina pareizi saja,tie okupanti asv palaida gan,daudziem bija slikti .Un es iešu pārbaudīties pie ārsta uz radiāciju un saindēšanos. Ko mees parastie cilveeki ziņām kaadas indes palaiž ,mees kaa eksperimenta trusīši, maukas valdiiba ka to atlauj.

    • Sāc pārbaudes ar psihiatru – esmu pārliecināts, ka viņš atklās kas tev kaiš un nevajadzēs lieki pie citiem ārstiem staigāt… 😀

 12. Ну, ты то такой. Поздравляю тебя.

 13. Nekas nav tā ietekmējis krievu cilvēku psihi kā ,,komunisma rēgs,, smadzenes nu tiem ir izskalotas pamatīgi un arī tagad tas tiek turpināts darīt , jo ,,komunistu partija,, atšķirībā no Vācijas ,,nacionāl socialistiskās strādnieku partijas,, ne tikai netika tiesāta , bet turpina darboties šodien un ir pārstāvēta valdībā

 14. Jau vakar lielveikalos pircējiem ar slāvu gēniem bloķējās maksājumu kartes. nebija iespēja norēķināties par pirkumiem. Pie bankomātiem rindas. Naudas nav bet jūs turaties.
  Jauku dienu 🙂

  • И тебе приятного дня. Помни, врать нехорошо, всё работает как часы.

  • Jā ,krievs izgudrojis elektronisko utu ķeramo ierīci tos kukaiņus ar līdzšinējām metodēm-blusupulveri un dustu -apkarot esot neispējami Latvijas vaņkām mati stāvus -apkaros nacionālo mentalitāti un nodarbi

   • Уже писал, ещё раз повторю. Осталось изобрести только порошок специальный, от Янисов да от цензоров доставучих. Посыпал сверху – и всё прошло, всё тихо и спокойно, никто не достаёт. Специально для цензоров уточняю, это адекватный ответ на комментария Яниса.

 15. Un ar ko nodarbojas ES un NATO Valsts Latvijas drosibas institucijas ? Ka tas var but ka Latvija nesoditi var darboties dazadas kremla cekistu dezinformacijas un propagandas izplatisanas laikraksti u.t.t. Vai sada savu pienakumu nepildisana nav janoverte ka nozieguma un noziedzinieku atbalstisana ? Vai ta nav Valsts nodeviba ?

  • Докторишка херов, тебе какое дело до всего этого, ты же в Берлине живёщь.

 16. kamēr tur ir tādi “ģenerālleitnants Jurijs Ņetkačevs” pie šprices, jāuzmanās, jāuzmanās, jāuzmanās…

  • Заткнись уже, хорёк вонючий, падаль. Прекрати воровать чужие ники, сука поганая!
   Повторно. Господа модераторы мне не лень и повторить!

 17. Slepenie ieroči jau darbojas, rašistu žurnaļugas jau sprēgā. Aldziņa no Zelta ordas plūst.

  • Наоборот. Полное впечатление, что вас всех из библиотечного сарая облучают чем то специально, прямо как в кино. Вы после такой обработки мыслить самостоятельно не можете совсем.

 18. ar tiem aprobežotiem stulbeņiem!?! Vai tiešām slepenie ieroči tiem stulbeņiem zem deķa??? Redzat, ko spēj viens idiots! Viņa melus pārtver citi dullie!

 19. ar tiem plānprātiņiem!?? Nevar būt, ka slepenie ieroči viņiem – stulbeņiem – zem deķa???????????

 20. riebekļi – MEĻI! PIEVALDIET SAVAS ŽAUNAS! KO JUMS LATVIJĀ VAJAG???????????? SMERDEĻI TĀDI! Dzīvojat vienos melos no rīta līdz vakaram!? Ja jums dzīve NATO VALSTĪS PALIEK NECIEŠAMA, lasieties!!!! KURŠ jums te liek uzturēties, maitas gabali??? KO jūs regulāri jauciet gaisu ar savu stulbumu un LIENIET VISUR iekšā!?? Ar prātu laikam viss nav mājās??? STULBUMA ĢĒNIJI, velns viņus parāvis!

 21. Soreiz kremla kimiki parspejusi pasi sevi. Tas izskatas pec aicinajuma uz roginu .Dzive NATO valstis paliek neciesama…

 22. Tā kacāpu propoganda nožēlojama, bet uz Latvijas sovoku iedarbojas lieliski!

 23. Nu,no psiholoģiskajiem ieročiem,moskaļu pabirām,nav ko uztraukties.Stulbāki par viņiem var būt tikai amēbas.

 24. Krievnacisti ir smieklīgi. Redz, ko frustrēts imperiālisms var izdarīt ar mazatīstītu tautu !

  • Крымваш и лугандония впридачу Atbildēt

   Добрый всем денек!Нефть 47,падает!Какая радость!Пора выпускать писца,или подождем?

   • Вам то чего радоваться. У вас в хохляндии ни нефти ни газа не наблюдается. Вы всё это только воровать умеете.

Draugiem Facebook Twitter Google+