×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Biedējoši atklājumi, kāpēc steidzami evakuēja “Prisma” pircējus Pļavniekos (1)

Foto ar veikalu Pļavniekos no lsm.lvFoto ar veikalu Pļavniekos no lsm.lv

Pirms kāda laika evakuācija lielveikalā “Prisma” Rīgā, Saharova ielā tika veikta tāpēc, ka sāka iebrukt piecas pārseguma betona plāksnes, kas katra svēra četras tonnas, atsaucoties uz Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB), vēstīja LTV7 raidījums “Ļičnoje delo”.

Biroja speciālisti secinājuši, ka pārkāpumi pieļauti faktiski visos ēkas būvniecības etapos, sākot ar ēkas projektēšanu un beidzot ar tās būvēšanu, raksta sabiedrisko mediju portāls “lsm.lv”.

Sešu metru augstumā esošās betona plāksnes, katra 10 metrus gara, atrāvās no pārseguma sijas tieši virs lielveikala alkohola nodaļas. Tas notika šogad 3.jūnijā pulksten 16. Veikalā izsludināja trauksmi, un pulksten 16.25 evakuācija bija pabeigta.

Biroja speciālistu veiktā pārbaude atklāja, ka Rīgas Būvvaldē iesniegtais ēkas projekts un projekts, kas rezultātā tika apstiprināts, būtiski atšķīrās, turklāt uzcelts vēl pavisam kas cits.

Plākšņu apskate tieši lielveikala ēkā parādīja, ka projektētāja idejas netika realizētas.

Rīgas Būvvalde raidījumam “Ličnoja delo” rakstiski atbildēja, ka ar aprēķiniem nenodarbojas, bet tikai pārbauda pašus dokumentus, vai tie atbilst normatīvajiem aktiem.

Visi dokumenti par lielveikala ēku Saharova ielā 30 bija noformēti pareizi, apstiprināti ar projektētāju un būvinženieru parakstiem.

Raidījums atgādina, ka uzreiz pēc Zolitūdes traģēdijas, kas notika 2013.gada 21.novembrī, Rīgas Būvvaldes speciālisti pārbaudīja visas publiskas ēkas galvaspilsētā, arī “Prisma” ēku Pļavniekos. Speciālisti vizuāli apsekoja objektu un nekādu problēmu toreiz nekonstatēja.

Šīs ēkas arhitektūras projektu izstrādā firma “CORE projekts”, bet inženierkonstrukciju projektu –kompānija LVCT. Ģenerāluzņēmējs bija “Castor Construction”. Tieši ar betona plākšņu ražošanu nodarbojās kompānija “Consolis”.

BVKB savu slēdzienu par pārbaudi “Prisma” ēkā nosūtījis sertificēšanas organizācijai – Latvijas Būvinženieru savienībai, kam arī būs jālemj par konkrēto būvniecības speciālistu kompetenci.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā iet, kad ārprāts ir pie teikšanas. Ārprāts daudzkur ņēmis virsroku.

Draugiem Facebook Twitter Google+