×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Biedrība: 90% kompensācija C hepatīta ārstēšanai problēmu nerisina

Foto - LETAFoto - LETA

Hepatīta biedrība uzskata, ka 90% kompensācija C hepatīta ārstēšanai problēmas nerisina, jo ārstēšanas izmaksas daudziem pacientiem vienalga būs pārāk lielas, aģentūrai BNS pavēstīja biedrības pārstāve Ieva Galuza.

Iepriekš Veselības ministrija (VM) aicināja palielināt kompensācijas apmēru C hepatīta ārstēšanai nepieciešamajiem medikamentiem no 75% līdz 90%.

Hepatīta biedrības aprēķini liecina, ka pie 90% kompensācijas pacienta līdzmaksājums joprojām veido lielu summu – līdz 156 latiem mēnesī un, ja terapija ilgst gadu, tad kopā tas var būt pat 1872 lati.

Ja šīs izmaksas salīdzina ar minimālo algu, kāda ir noteikta Latvijā, tad cilvēkam atliek izvēlēties – maksāt rēķinus vai ārstēties, jo abus atļauties nav iespējams.

Biedrība norāda, ka tas nozīmē, ka arī ar 90% kompensāciju turpināsies līdzšinējā tendence – pacientu skaita pieaugums, kuri no ārstēšanās atsakās finansiālu apsvērumu dēļ.

Saskaņā ar statistikas datiem 2012.gada pirmajos deviņos mēnešos par 30% ir pieaudzis to ar C hepatītu inficēto skaits, kuri ir atteikušies no ārstēšanās tieši finansējuma dēļ, atzīst biedrība.

Biedrība arī brīdina, ka katrs neārstēts pacients ir potenciāls avots infekcijas turpmākai izplatībai, jo C hepatīts ir bīstama infekcijas slimība, kuru ierobežot ir iespējams, tikai un vienīgi apturot inficēto skaita pieaugumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+