Mobilā versija
+2.9°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
3. novembris, 2013
Drukāt

Biedrība: Ārzemju ceļu būvnieki latviešus izmanto kā lēto darbaspēku (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Latvijas Ceļu būvētājs" valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš piedalās diskusijā "Ceļu projektu kvalitāte, to ietekme uz būvprocesu, ceļu ekspluatāciju un satiksmes drošību".

Ārzemju ceļu būves uzņēmumi latviešus nereti izmanto kā lēto darbaspēku, pastāstīja biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” (LCBB) prezidents Andris Bērziņš.

“Kopumā Latvijas ceļu būvē ir vērojama veselīga konkurence. Ir daudz uzņēmumu, bet Latvijas autoceļu stāvoklis nozīmē, ka uz tiem ir daudz darba, tāpēc problēmu nav. Latvijā arī ienāk ārzemju uzņēmumi no Lietuvas, Vācijas, Somijas un Polijas. Atsevišķi no tiem ir arī mūsu [organizācijas] biedri,” stāstīja Bērziņš.

Viņš gan norādīja, nereti ārzemju uzņēmumi Latvijā ienāk bez investīcijām, tehnikas vai darbiniekiem – tikai ar nosaukumu. “Attiecīgi šādi uzņēmumi piedalās konkursos, piedāvājot ļoti lētu cenu un bieži vien uzvarot tajos. Pēc tam dodas pie Latvijas uzņēmumiem un piedāvā izvēli – vai nu sēžat bezdarbībā vai strādājāt pie mums kā apakšuzņēmēji par mazāku naudu. Cenšas latviešus izmantot kā lēto darbaspēku, un šajā situācijā tiešām būtu kaut kas jārisina,” klāstīja biedrības vadītājs.

LCBB ir izveidota 2004.gadā, lai pārstāvētu ceļu būves uzņēmumu intereses tiem būtiskos jautājumos un sadarbībā ar valsts un pašvaldības institūcijām risinātu nozarei aktuālos jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Zaglēns, izšķerdītājs,Latvijas tautas izvarotājs.

  2. Kā man noriebies skatīties to purnu, kas novedis LATVIJU līdz kliņķim.Tagat baigi gudri spriež.

  3. JA ATMIŅA NEVIĻ ,TAD ŠIS” CIENĪJAMAIS KUNGS” BIJA TO CITU “CIENĪJAMO KUNGU” VIDŪ ,KAS PIEDALĪJĀS LATVIJAS IZLAUPĪŠANĀ

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgākaLauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+