Laukos
Bizness

Biedrība: Darbaspēka trūkums maizes ražošanas sektorā nākotnē pieaugs0

Darbaspēka trūkums Latvijā līdzīgi kā citas nozares negatīvi ietekmē arī maizes ražošanas sektoru un nākotnē šī problēma nozarē var saasināties vēl vairāk, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Maiznieku biedrības vadītājs Kārlis Zemešs.

“Darba spēku trūkums savu ietekmi atstāj arī uz maizes sektoru. Tas nav tik izteikti jūtams kā atsevišķās citas nozarēs, bet nākotne nav nemaz tik pozitīva,” teica Zemešs, prognozējot, ka nākotnē darbaspēka trūkums varētu saasināties vēl vairāk, jo jaunā paaudze nevēlēsies strādāt fiziski smagu darbu un neuzņemsies tādus amata pienākumus, kur nepieciešams izteikts roku darbs.

Zemešs atzina, ka darbaspēka trūkumu neatrisinās arī ražošanas procesu automatizācija, jo ne katrs maizes ražotājs var pietiekami mehanizēt un automatizēt ražošanas procesu, lai nezaudētu savu identitāti un ražoto produktu garšas īpatnības. Atbilstoši senajām receptūrām ceptas maizes ražošanas procesu nemaz nevar mehanizēt, jo, izmantojot citu ražošanas tehnoloģiju, arī produkts iznāks citādāks. “Ir lietas, ko nevar automatizēt. Visu automatizējot, pēc senajām receptēm un atbilstoši senajām ražošanas tehnoloģijām ceptas maizes tirgū nebūtu vispār,” pārdomās dalījās Zemešs.

Viņš arī piebilda, ka maizniekiem papildu slogs ir ne tikai darbaspēka trūkums, bet darbaspēka resursu izmaksu kāpums un mainīgā nodokļu politika, kamdēļ ražošanu ilgtermiņā ir grūti prognozēt.

Latvijas Maiznieku biedrības darbības mērķi ir uz kopīgu interešu pamata veicināt maizes ražošanas nozarē Latvijā strādājošo organizāciju un uzņēmumu sadarbību, veicināt maizes ražošanas nozares attīstību un perspektīvas, risinot maizes ražotāju kopīgās problēmas, pārstāvot to kopīgās intereses valsts varas pārvaldes un citās institūcijās, kā arī paaugstināt maizes ražošanas jomas prestižu.

LA.lv