Uncategorized

Biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientu atbalstam0

Lai apvienotu ģenētiski pārmantoto slimību pacientus un viņu tuviniekus, nodibināta jauna biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem “Saknes”, kuras  mērķis ir nodrošināt viņus ar nepieciešamo informāciju par konkrēto slimību, kas skārusi ģimeni, kā arī aizstāvēt pacientu intereses.

“Gēnu ietekme ir noteicoša, ne tikai piedzimstot, bet arī turpmākajā dzīvē, nosakot, kādi mēs būsim. Mūsu gēni nemitīgi ietekmējas no apkārtējās vides, kurā dzīvojam. Tie ietekmē visu, tostarp mūsu veselību, izskatu, uzvedību un personību. Reizēm notiek mutācijas – izmaiņas gēnā vai gēnos, kas izraisa ģenētiskas slimības. Ziņa par ģenētiskas slimības diagnosticēšanu sev vai kādam tuvam cilvēkam var būt mulsinoša, biedējoša un ļoti emocionāla. Šajā dzīves posmā jābūt stipram, drosmīgam un motivētam – pieņemt slimību un mēģināt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku un veiksmīgāku dzīvi,” stāsta biedrības valdes loceklis Juris Beikmanis.

Jaunā organizācija strādās ar visu sabiedrību kopumā – lai informētu un mācītu pieņemt un atbalstīt cilvēkus ar ģenētiskām saslimšanām. Ir izveidota jauna interneta vietne “saknes.lv”, kur var uzzināt sīkāk par ģenētiskajām slimībām. Biedrība plāno regulāri izdot arī īpašu avīzi “Saknes”.

LA.lv