Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. jūnijs, 2015
Drukāt

Biedrība: Latvijas piena nozares zaudējumi šogad kopumā varētu sasniegt 53 miljonus eiro (9)

Foto - Kevin Demari, www.gourmet.comFoto - Kevin Demari, www.gourmet.com

Latvijas piena nozares zaudējumi šā brīža tirgus situācijas un Krievijas embargo dēļ šogad varētu sasniegt 53 miljonus eiro, pirmdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) ikmēneša sapulcē teica Lauksaimniecības Statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Balode.

“Mēs esam sarēķinājuši, ka piensaimniecība šajā gadā zaudē 53 miljonus saistībā ar Krievijas embargo un vispārējo situāciju, kāda ir tirgū piensaimniecībā,” sacīja Balode, piebilstot, ka šāds zaudējuma apmērs piensaimniecības nozarē šogad būs tad, ja piena cenas saglabāsies pašreizējā līmenī un tiks pārdots tikpat daudz piena, cik pērn.

Viņa uzsvēra, ka piena lopkopība Latvijā patlaban ir uz izdzīvošanas robežas, tāpēc nav saprotams Ārlietu ministrijas (ĀM) lēmums noraidīt lauksaimnieku ministrijā iesniegto projektu “Kvalitātes standartu un ekonomikas rādītāju celšana piena lopkopībā Adžārijas autonomajā republikā, Gruzijā”, kas varētu palīdzēt nozarei.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. PVN pārtikai jāsamazina Atbildēt

  Pienam ne tikai Lielbritānijā,Īrijā un Maltā,bet pat Ēģiptē,Dienvidāfrikā,Austrālijā un Grenlandē tiek piemērota 0% PVN likme!

 2. Diferencēts PVN-atbalsts visai tautai Atbildēt

  “Finanšu ministrijas ierēdņi ar ministru priekšgalā joprojām nav sapratuši,ka nodokļu pakete ir jāveido kā progresīva sistēma un tiem jākalpo kā veicinošam faktoram uzņēmējdarbībai.”
  Skat.”Diferencēts PVN-atbalsts visai tautai”,E.Skudriņa,ekonomiste,Rīgas Balss,2004.gada 29.oktobris.

 3. Latvijā PVN pārtikai vienāds ar PVN tabakai un alkoholam Atbildēt

  “Pasaules attīstītajās valstīs PVN pātikai ir samazināts. Latvijā PVN pārtikai ir vienāds ar PVN tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem.
  Ņemot vērā,ka lauksaimniecība veido tikai aptuveni 2,5% no iekšzemes kopprodukta,PVN pzemināšana pārtikai (un varbūt paaugstināšana tabakas izstrādājumiem un alkoholiskajiem dzērieniem) būtisku ietekmi uz nodokļu ieņēmumiem neatstātu. Vēl jāievēro fakts,ka pārtiku lauku iedzīvotāji lielākoties patērē,PVN nemaksājot,jo viņi lielāko daļu izaudzē paši. Nodokli mazā mērā maksā arī no tirgos pārdotās lauiksaimniecības produkcijas. Reizē ar to,pārtikas pilnīga vai daļēja atbrīvošana (kā tas daļēji ir Lielbritānijā un Luksemburgā) no PVN,budžetam ir maznozīmīga. Vajadzīga tikai vēlēšanās,lai neatrastu kādu pretargumentu-sarežģīti diferencēt,grūti kontrolēt,nav pierasts,kases aparātiem nav tāda iedalījuma un līdzīgi.”
  Skat.”Latvijas nodokļu politika:salīdzinājums un vērtējums”,Latvijas Universitātes lektore,Mag.ekon.un sab.vad.zin.Ilze Sproģe,Komersanta Vēstnesis,Nr.27 (134),2008.gada 2.jūlijs.

 4. PVN likmi svarīgākajiem pārtikas produktiem,tajā skaitā piena produktiem,ir jāsamazina līdz Grieķijas 6,8% vai pat Polijas,Rumānijas un Kipras 5% likmei!

 5. rigas un valmieras piena kombinaati jau ir pardoti kriiviim, Labais skjeles k-gs izkaartoja. Tagad tie ir jaaglaabj? Jaaglaabj ir zemnieki neviss paardotie uznjeemumi…

 6. PIEKRĪTU ŠIEM VĀRDIEM: “LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs sēdē pauda, ka ĀM lielā mērā ir vainīga pie tā, ka piena nozare grimst. “Tad, kad [ārlietu ministrs] Edgars Rinkēvičs aizbrauca un Briseli un pateica, ka Latvija atbalstīs sankcijas, viņam no sākuma vajadzēja paprasīt, kādi Latvijai būs zaudējumi un ar šiem cipariem aizbraukt un lūgt segt šos zaudējumus,” sacīja Treibergs.”
  Valdībai ka tik izpatikt ES, bet kas domās par tautu, kas, lai izdzīvotu, baro un slauc govis? Kāpēc mums ir valdība, kas pieļauj piena nozares iznīcību???

 7. Par kādu atbalstu te varam runāt,ja pārtikas pamatprodukti Latvijā tiek pielīdzināti luksusa precēm un aplikti ar pasaulē otru augstāko PVN likmi? Vai arī šo Latvijas kā partnervalsts “pieredzi” gribam nodot citām valstīm?

  • Un pareizi ir! Kamēr jūs plebeji pirksiet kontrabandas cigaretes un dzīsiet “dzimteni”, par samazināto PVN pārtikai varat nesapņot. Arī es gribu savu godīgi nopelnīto algu saņemt!

 8. Labāk lejam kanalizācijā Atbildēt

  Šos zaudējumus,”saistībā ar vispārējo situāciju,kāda ir tirgū piensaimniecībā” (skat.pievienoto foto),mazināt varētu samazināta PVN likme pārtikas pamatproduktiem.ka gandrīz visās 120 pasaules valstīs,kurās ieviests ir PVN. Latvijas piena produktus nevarētu izkonkurēt vismaz Polijas piena produkti-vietējā tirgū un pat mūsu iedzīvotāju ieirkšanās nedēļas nogalēs Polijas pierobežas veikalos. Bet tas jau mūsu valdošās koalīcijas politiķus maz satrauc. Daudz ērtāk taču ir ieturēt paaugstinātu nodokli šodien,nekā domāt par rītdienu!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+